Horror w Międzychodzie. MKS Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód przegrał wygrany mecz z Miastem Szkła Krosno 86:89

Krzysztof Sobkowski
MKS Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód w sobotni wieczór 27 stycznia przegrał z Miastem Szkła Krosno 86:89 w 22. kolejce Pekao S.A. 1 ligi koszykówki mężczyzn. Na kilkanaście sekund przed końcem wydawało się, że drużyna Marcina Chodkiewicza ma wygraną w kieszeni. Po meczu trener nie szczędził mocnych słów...

MKS Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód to ciągle teoretycznie najsłabsza drużyna w lidze. W tabeli zajmuje bowiem 18. pozycję. Nic więc dziwnego, że kiedy do Międzychodu przyjeżdża jedna z najlepszych ekip ligi, jaką jest Miasto Szkła Krosno, to wskazanie na faworyta konfrontacji może być tylko jedno.

Sokół od początku meczu przegrywał. Goście utrzymywali kilkupunktową przewagę, choć podopieczni Marcina Chodkiewicza bardzo dobrze bronili i do tego skutecznie atakowali. Zazwyczaj najsłabszym momentem w grze Sokoła była ostatnia kwarta. Nie tym razem jednak. Na kilka minut przed końcem - ku uciesze wypełnionej kibicami po brzegi hali sportowej w Międzychodzie - gospodarze objęli prowadzenie. Na nieco ponad minutę do końca czasu gry, Sokół prowadził różnicą 6 punktów i wydawało się, że wygraną ma na wyciągnięcie ręki. Wtedy niesamowity wręcz fragment gry zanotował Myles Rasnick. Rzucił dwukrotnie za trzy punkty, w tym raz z niewiarygodnej wręcz pozycji. Dwa oczka dołożył też Przemysław Wrona i to goście wyszli z pojedynku zwycięsko... międzychodzka hala zamarła...

Po meczu mocnych słów nie szczędził trener Marcin Chodkiewicz.

MKS ManaLake Sokół Marbo Międzychód - Miasto Szkła Krosno 86:89 (17:25, 22:21, 24:18, 23:25)