Beef Master Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 2:3

(bap), (opr. dem)
Łodzianki przegrały choć prowadziły już 2:0.
Łodzianki przegrały choć prowadziły już 2:0. Paweł Łacheta
Siatkarki Beef Master Budowlani Łódź przegrały w poniedziałek z Aluprofem Bielsko-Biała 2:3. Siatkarki Budowlanych w Atlas Arenie prowadziły z Aluprofem już 2:0. Ostatecznie przegrały po tie-braku 2:3 - podobnie jak w pierwszym meczu z Aluprofem.

Siatkarki Beef Master Budowlani walczyły o czwarte miejsce w tabeli. Przed rozpoczęciem spotkania Aluprof zajmował właśnie 4 miejsce. Bielszczanki wyprzedzały Budowlanych dzięki lepszemu bilansowi setów.

W pierwszym secie spotkania w Atlas Arenie Aluprof prowadził tylko na początku. Dzięki Anicie Kwiatkowskiej Budowlane doprowadziły do remisu i szybko powiększały przewagę. Cały set wygrały 15:8.

Drugi set siatkarki Budowlanych rozpoczęły jeszcze lepiej. Prowadziły 4:0. Jednak Aluprof w końcówce przegrywał tylko jednym punktem (21:22). Seta asem serwisowym zakończyła rezerwowa Ewa Cabajewska.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Aluprofu 7:2. Później gra się wyrównała, lecz bliżej wygrania seta był Aluprof. Budowlane obroniły setbola i doprowadziły do stanu 24:24. Były dwie piłki od zwycięstwa za trzy punkty, ale bardziej zdeterminowane były bielszczanki.

W czwartym secie znów inicjatywa należała do Aluporfu. W drużynie Budowlanych kompletnie szwankowała gra blokiem. Zamiast szybkiego zwycięstwa, łodzianki musiały walczyć o dwa punkty w tie-breaku.

Początek tie-breaku nie zapowiadał niczego dobrego. Podopieczne Grabowskiego przegrywały 0:5. Walczyły jednak do końca. Doprowadziły do remisu (13:13 i 14:14), lecz nie obroniły drugiej piłki meczowej.

Beef Master BudowlaniŁódź – Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (25:13, 25:21, 24:26, 21:25, 14:16)

Źródło: Budowlani - Aluprof 2:3. Ten punkt nie może cieszyć łódzkich siatkarek

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?