Zaginione przesyłki Poczty Polskiej

Łodzianka kupiła przez internet modem do komputera. Został wysłany w przesyłce poleconej dwa tygodnie temu i... zaginął.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Na Allegro aż roi się od wpisów w rodzaju "nie odpowiadamy za nierzetelność poczty", a internauci radzą, by korzystać z firm kurierskich.

Bartłomiej Kierzkowski, rzecznik regionalny Poczty Polskiej przyznaje, że sporo osób skarży się, iż nie dochodzą do nich przesyłki, ale...

- Sprawdziliśmy kilka takich przypadków. Okazało się, że nadawca w ogóle przesyłki nie wysłał albo wysłał z kilkutygodniowym opóźnieniem, chociaż zapewniał odbiorcę, że zrobił to zaraz po przyjęciu zamówienia - mówi rzecznik.

W województwie łódzkim adresaci składają 11-12 tysięcy reklamacji rocznie. Za zasadne uznawanych jest kilkaset. Do odbiorców nie dociera średnio 20-30 procent przesyłek.

Więcej na temat

Komentarze (9)

avatar
avatar
ANITA (gość)

Mnie już w tym roku ukradziono 2 paczki !!! W tym jedną ubezpieczoną !!! Poczta Polska to banda złodziei! Inaczej nie mogę tego procederu nazwać ! Pozdrawiam tych, którzy dziecku kradną ubranka !!!

avatar
M_L (gość) siwy

i ja również nie mam problemów - od roku nadaję co najmniej 10 przesyłek dziennie i nie dość że docierają to na dodatek terminowo - zwykle następnego dnia.

avatar
majkelll (gość)

Ja pracuję w tym środowisku i wiem bardzo dużo na ten temat.Fakt jest mały odsetek takich sytuacji gdzie przesyłka zaginie czy przyjdzie uszkodzona ale za każdą taką przesyłkę nadawca dostaje odszkodowanie więc defakto nadawca nie jest stratny materialnie tylko osoba kupująca musi dłużej poczekać na nową paczkę,ale nikt nie pisze o tym jakie przekręty i krętactwa są w prywatnych firmach pocztowych czy kurierskich.Mam troszkę znajomy tu i tam i wiem jak jest tam frekwencja doręczani przesyłek i paczek i według tych statystyk to Poczta Polska jest i tak najbardziej wiarygodna i odpowiedzialna.

avatar
siwy (gość)

skąd takie dane, że 30%. Moje docierają do adresatów i ja też wszystkie dostaję, najhwyżej czasem spoźnione po 1-2 dni. Artykuł sponosorowany!!!

avatar
kk (gość)

Jeszcze sie nie zdarzyło, żeby paczka wysłana przez moją siostrę z Irlandii dotarła w całości. Zawsze jest rozerwana lub dziurawa w stopniu ułatwiającym zajrzenie do środka.Ostatnio to samo dzieje się z paczkami krajowymi - dziura, rozerwanie cokolwiek . To jest naprawdę skandal !!!

avatar
m (gość)

od roku Poczta ma system śledzenia przesyłki, mnie dla przykładu już pokazało że 2 różne przesyłki z różnych miejsc polski zaginęły dopiero po dotarciu do łódzkiej sortowni, tak więc panie rzeczniku powiedzmy sobie wprost, w łódzkiej sortowni pracownicy poczty polskiej dorabiają sobie do pensji kradnąc cudzą własność, a tłumaczenie że to tylko 30% ogółu to kpina w żywe oczy, standard dla kuriera to co najwyżej 0,2% pomyłek

Wybierz kategorię