Jubileuszowe, bo już XX Targi Edukacyjne odbędą się w Łodzi 2 i 3 marca. Organizatorem są Międzynarodowe Targi Łódzkie.

Dwudziesta edycja Targów Edukacyjnych obfituje w mnóstwo ciekawych i nowych wydarzeń. Jednym z nich będzie cykl spotkań pod nazwą „Wielka Lekcja…”. Ideą „Wielkich Lekcji…” jest zaciekawianie i zaszczepienie u młodzieży zainteresowania nauką oraz pokazanie, że „…nauka w szkole może być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za dar, a nie ciężki obowiązek…” (Albert Einstein).

W tym roku zostaną przeprowadzone lekcje z Matematyki, Geografii, Chemii, Ekologii i WFu.

W Wielkiej Lekcji Matematyki mogą uczestniczyć uczniowie klas maturalnych, a poprowadzi ją Dariusz Kulma - Nauczyciel Roku 2008. Uczniowie w trakcie lekcji dowiedzą się jak należy się przygotowywać do pierwszego egzaminu dojrzałości. Do udziału w pozostałych lekcjach: geografii, chemii, ekologii i WFu organizator zaprasza uczniów zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i średnich. Podczas Wielkiej Lekcji Geografii uczniowie będą mieli szansę zwiedzać świat i poznawać ciekawe miejsca razem ze znanym himalaistą Piotrem Pustelnikiem. Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania-Łódź oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi poprowadzą Wielką Lekcję Ekologii, w trakcie której opowiedzą o zagrożeniu jakie niesie za sobą brak segregacji śmieci.

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się również Wielka Lekcja Chemii, którą poprowadzą studenci z Koło Naukowego POLIMER Politechniki Łódzkiej. W trakcie lekcji młodzież dowie się, że chemia może być zarówno efektywna i efektowna.

2 marca odbędzie się Wielka Lekcja WFu, w której udział weźmie ponad 300 uczniów. Zajęcia ruchowe poprowadzą m.in.: Elżbieta Nowak – koszykówka, Marek Plago - lekkoatletyka, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk – pływanie, Jacek Włuka – gimnastyka sportowa, Jarosław Ciemieniewski – judo. W ramach lekcji odbędą się także warsztaty na temat motywacji w sporcie, które przeprowadzi psycholog Anna Piaseczna.

Do udziału w Wielkich Lekcjach można zgłosić się do środy (1.03), wysyłając maila na adres a.kaminska@targi.lodz.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 42 639 00 58.

PLAN LEKCJI

Czwartek 2.03.2017
Wielka Lekcja Ekologii 11:00 – 12:00 (sala konferencyjna A)
Wielka Lekcja Chemii 14:40 – 15:15 (scena)
Wielka Lekcja Matematyki 15:00 – 16:00 (sala konferencyjna A)
Wielka Lekcja Geografii 12:00 – 13:00 (sala konferencyjna B)
Wielka Lekcja WFu 11:00 – 13:00 (hala MOSiR)

Piątek 3.03.2017
Wielka Lekcja Ekologii 13:30 – 14:30 (sala konferencyjna A)
Wielka Lekcja Chemii 12:20 – 12:50 ( scena)

Zobacz też:Targi Edukacyjne 2016 w Łodzi [ZDJĘCIA]

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem
[cs]
[/cs]

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Marzenka_k (gość)

    "nauka w szkole może być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za dar, a nie ciężki obowiązek" - wielka prawda, ale nie w Polsce. Przykre, ale nim ja skończę edukację, to nic nie zdąży się zmienić na tyle, żebyśmy konkurowali z Anglią, no, choćby Danią. Na targi się wybieram, pędem wręcz pobiegnę, bo chcę się spotkać z ludźmi ze studiazagranica.pl i ustalić wszystko odnośnie składania dokumentacji na studia własnie w Danii.