Wybieramy szkołę językową dla dziecka

Wybieramy szkołę językową dla dziecka (© archiwum poskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wszystkie zajęcia dodatkowe, w których bierze udział nasze dziecko, powinny być dostosowane do jego wieku, możliwości, a także pasji. Na co szczególnie zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową dla dziecka?

Podejmując decyzję o zapisaniu dziecka do szkoły językowej, powinniśmy wiedzieć, że także ono chce rozwijać swoje umiejętności lingwistyczne - radzi Agnieszka Godlewska-Wawrzyniak, nauczycielka w centrum Helen Doron Early English. - Nie należy dopuszczać do sytuacji, gdy kilkulatek jest zmuszany do uczestnictwa w zajęciach, których tematyka kompletnie go nie interesuje.

- Pierwszym istotnym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jest to, od jak dawna szkoła istnieje na rynku i czym wyróżnia się na tle konkurencji. Niezwykle ważne są bogata oferta zajęć - na przykład dla dzieci w różnym wieku - oraz doświadczenie w kształceniu najmłodszych. Największym powodzeniem cieszą się szkoły, które przez lata budują swój wizerunek oraz te wykorzystujące autorskie metody nauczania i własne pomoce dydaktyczne. Istotną rolę odgrywa również wyspecjalizowana kadra lektorów. Nauka dzieci wymaga od prowadzącego zajęcia cierpliwości i wyrozumiałości. W ten sposób jest w stanie zdobyć sympatię i zaufanie uczniów.

- Zajęcia z maluchami bardzo często opierają się na wspólnej zabawie, która ułatwia przyswajanie nowej wiedzy. Od lektorów wymaga się więc także dystansu do samych siebie oraz energii, dzięki którym są oni w stanie wcielić się na przykład w postać kota lub psa, ucząc przy tym obcojęzycznych nazw zwierząt. Aby prowadzić zajęcia z dziećmi, nie wystarczą umiejętności płynnego posługiwania się językiem obcym. Przyszli pracownicy powinni również przejść przez systemy szkoleń nastawionych przede wszystkim na praktyczne zajęcia z dziećmi.

Zanim zapiszemy dziecko do szkoły, warto wybrać się do jej siedziby, najlepiej razem z maluchem, o ile mamy możliwość udziału w bezpłatnych lekcjach pokazowych. Dobrze jest skorzystać z tej oferty, ponieważ możemy przyjrzeć się metodzie prowadzonych zajęć.

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    maria (gość)

    Czemu nie piszą że jest to artykuł sponsorowany. Jakoś ciekawie to wygląda bo w Łodzi tylko wypowiadają się właściwie tylko dwie lub trzy szkoły i to wcale nie najlepsze jak np.Helen Doron o której sama nie mam najlepszego zdania jako matka kursanta. Warto byłoby zrobić uczciwy artykuł i to o tych mniejszych szkołach żeby klient faktycznie miał możliwość porównania ofert.