Koncert Il Divo w łódzkiej Atlas Arenie tuż, tuż

Koncert Il Divo w łódzkiej Atlas Arenie tuż, tuż... (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We wrześniu budzi się Łódź festiwalowa i koncertowa. Mieszkańców Łodzi czeka koncert Il Divo w Atlas Arenie i festiwale: Łódź Czterech Kultur, Filmteractive Festiwal, TrotuArt 2012, Festiwal Fantastyki "Kapitularz 2012" oraz TangoŁódź. Jednak wielu organizatorów (Soundedit, Se-ma-for Film Festiwal) choćby w trosce o frekwencję przeniosło festiwale na październik, kiedy to miasto napełni się studentami.

12 września w hali Atlas Arena odbędzie się koncert Il Divo. Kwartet wokalny Il Divo wykona w operowych aranżacjach romantyczne piosenki. Il Divo tworzą: hiszpański baryton Carlos Marín i tenor Urs Toni Bühler, amerykański tenor David Miller i francuski tenor Sébastien Izambard.

Il Divo - koncert w Atlas Arenie14 września rozpocznie się trzecia edycja festiwalu Łódź Czterech Kultur. Zobaczymy spektakle: "Hotel Savoy" według powieści Józefa Rotha w reż. Michała Zadary i "Kokolobolo" w reż. Jacka Głomba, opiewający postać legendarnego rzezimieszka Ślepego Maksa. Odbędzie się koncert w podziemnym zbiorniku wody na Stokach Kwartetu Czterech Kultur.

Łódź Czterech Kultur 2012 "Generacje" [PROGRAM FESTIWALU]Filmteractive Festiwal w dniach 20 - 21 września w Szkole Filmowej to branżowa impreza poświęcona nowym technologiom i roli, jaką może w nich pełnić film. Wśród gości i prelegentów znalazł się m.in. Sławomir Idziak. O pracy przy pisaniu scenariuszy angażujących publiczność opowie zaś Christopher Sandberg. Odbędzie się też spotkanie z Dawidem Marcinkowskim, twórcą pierwszych polskich interaktywnych klipów.

Sławomir Idziak i David Kang gośćmi Filmteractive Festival w Łodzi21 września rozpocznie się trzydniowy Festiwal Fantastyki "Kapitularz 2012". Tematami przewodnim Kapitularz będą horror i urban fantasy. Nie braknie książek, komiksów, filmów i gier. Gościmi Kapitularza będą m.in. Witold Jabłoński, Dariusz Domagalski i Stanisław Męderka. Amerykański pisarz fantasy dla młodzieży Wendell Speer opowie dlaczego zamienił Florydę na Polskę.

Kapitularz 201222 września rozpocznie się TrotuArt 2012. Łódź reprezentować będzie plenerowy spektakl Teatru Lalek "Arlekin" "Gil pogromca smoków".

Gil pogromca smoków - plenerowe przedstawienie na Starym Rynku w Łodzi [ZDJĘCIA]

VII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej TrotuArt 201221 września II Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego "TangoŁódź" zaprasza na pierwsze milongi, czyli wieczory z tangiem. Oprócz tanecznych wieczorów będzie można uczestniczyć w wykładach o historii tanga i warsztatach prowadzonych przez mistrzów. Zapisy na warsztaty już się rozpoczęły. 23 września w Teatrze Muzycznym na zakończenie festiwalu zagra koncert Orquesta Típica El Afronte. Jakub Kania, dyrektor festiwalu mówi, że w 2011 roku na koncercie tej słynnej orkiestry tangowej był ambasadora Argentyny. To dowód, jakim poważaniem cieszy się El Afronte w swej ojczyźnie i jaki ma tam status. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz tanga w wykonaniu Waltera Cardozo i Margarity Klurfan.

TangoŁódź Festival 2012 - II Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego już we wrześniu28 września w Dekompresji wystąpi Peja, a 24 września dni później w Wytwórni w koncercie specjalnym zagrają Czerwone Gitary.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Łodzianka (gość)

Ech, jak chętnie poszłabym na koncert "Il Divo" ! Gdyby nie zaporowe ceny biletów ! Nic dziwnego, że jeszcze są miejsca .To nie są ceny na Łódź., Szkoda !

hohoho (gość)

Gdyby tak festiwale załatały dziury w jezdniach, skosiły trawę i wypleniły chwast oraz wyremontowały kamienice!