Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Wągrowcu przypomina, że można już składać wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego i stypendia szkolne na kolejne okresy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Wągrowcu przypomina, że można już składać wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego i stypendia szkolne na kolejne okresy.

Świadczenia rodzinne
Nowy okres zasiłkowy trwać będzie od 1 listopada 2009 r. do 31 października 2010 r., a formularze wniosków można już pobierać w siedzibie Wydziału Społecznego przy ulicy Kościuszki 17. Wypełnione wnioski, wraz z wymaganymi zaświadczeniami i innymi dokumentami przyjmowane będą 1 września. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do 30 września, ustalenie prawa do świadczeń oraz ich wypłata za listopad następuje do 30 listopada.

W przypadku, gdy osoba ta złoży w okresie od 1 października do 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń oraz ich wypłata za listopad następuje do 31 grudnia. Terminy te dotyczą zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku, a także świadczenia pielęgnacyjnego.
A osoby, które na bieżący okres otrzymały decyzje warunkowe powinny, najpóźniej do 11 września dostarczyć zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki przez dzieci.

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego
Nowy okres świadczeniowy trwać będzie od 1 października 2009r. do 30 września 2010 r. Można już pobierać formularze wniosków. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń oraz ich wypłata za październik następuje do 31 października br. W przypadku, gdy osoba ta złoży wniosek w okresie od 1 września do 31 października, ustalenie prawa do świadczeń oraz ich wypłata za październik następuje do 30 listopada br.

Stypendium szkolne o charakterze socjalnym
Formularze wniosków na nowy rok szkolny są już przygotowane – wypełnione wnioski wraz z niezbędną dokumentacją będą przyjmowane od 1 września do 15 września

Szczegółowe informacje uzyskać można w Wydziale Polityki Społecznej oraz na stronie:
http://bip.wokiss.pl/wagrowiecm/bom/wydzial-polityki-spolecznej.html

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!