Tak wygląda tor rowerowy w parku Poniatowskiego Tak wygląda tor rowerowy w parku Poniatowskiego

Tak wygląda tor rowerowy w parku Poniatowskiego (© fot. Paweł Wojtaszek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Błoto, kałuże i uczucie rozczarowania - wizyta na wyczynowym torze rowerowym w parku im. Poniatowskiego w Łodzi nie dostarcza takich przeżyć jak powinna.

Po każdej ulewie przy zjazdach gromadzi się spływająca ze skarp woda, w niecce tworzy się bagno i tor nawet przez kilka dni raczej nie nadaje się do użytku.

- Szkoda, bo wiązaliśmy z tym torem ogromne nadzieje - mówi Piotr Skorupka ze stowarzyszenia Alternatywa BMX, inicjatora i konsultanta projektu.

Tor ulokowano w niecce, w miejscu starego parku rowerowego. Ekipy budowlane zapewniały, że nie będzie żadnych problemów z deszczówką. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Specjalny rodzaj utwardzenia sprawia, że chłonność podłoża jest niewielka. - Problem podtopień znany jest nam od momentu otwarcia toru. Przez kilka dni po deszczu po prostu tam nie jeździmy - mówi Piotr Skorupka.

- Zdarza się, że chłopcy wybierają wodę wiadrami z tych kałuż - dodaje spacerująca po parku pani Aldona.

Jak twierdzą rowerzyści, pomogłoby podniesienie najniższych punktów o metr, może półtora. Docelowo marzą o wykopaniu zbiornika odprowadzającego wodę. Ale biuro prasowe Urzędu Miasta w Łodzi odpowiada, że wykonanie odwodnienia jest zbyt kosztowne. W ubiegłych latach u podnóża skarp drążone były rowki odprowadzające wodę, a po długotrwałych deszczach proszono o pomoc straż pożarną, która wodę wypompowywała. - Także teraz zwrócimy się o pomoc do strażaków - mówi Wojciech Janczyk, rzecznik prezydenta Łodzi.

Budowa toru kosztowała 360 tys. zł.

Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    banan (gość)

    zasypać i zrobić od nowa ........... zawsze ktoś zarobi ........ z naszych podatków.