(© Łukasz Kasprzak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od początku roku aż 128 źle zaparkowanych samochodów odholowała straż miejska na parking Zarządu Dróg i Transportu przy ul. Telefonicznej.

Właściciele odholowanych aut, które trafiają na parking przy ul. Telefonicznej 30/44 (w pobliżu zajezdni tramwajowej), czekają spore wydatki. Muszą zapłacić 459 zł za transport i 35 zł za każdy dzień pobytu samochodu na parkingu.

Na kierowcę źle zaparkowanego i odholowanego auta nakładany jest też mandat (od 100 do 500 zł) i naliczane są punkty karne ( od 1 do 5). Ponadto jeśli z jego winy doszło do zatrzymania ruchu tramwajowego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne występuje również do firmy ubezpieczającej samochód o odszkodowanie.

Jak informuje Leszek Wojtas, zastępca naczelnika Wydziału Dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi w większości były to samochody osobowe m.in. zaparkowane na kopertach dla inwalidów, w obrębie skrzyżowania, utrudniały wjazd lub wyjazd z posesji albo blokowały ruch uliczny.

Najwięcej aut wywieziono na lawecie z ulic: Wólczańskiej, Jaracza, Sterlinga, Sienkiewicza, Wacława, a także ul. Legionów, ul. Pomorskiej i pl. Wolności, gdzie blokowały ruch tramwajowy.

Na parkingu przy ul. Telefonicznej jest około 300 pojazdów, wśród których są również motocykle. Agnieszka Lubiatowska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, mówi, że zazwyczaj właściciele odbierają samochody następnego dnia po przywiezieniu ich na parking. Zdarza się jednak, że stoją całymi latami, jak mały fiat z województwa małopolskiego, który czeka na właściciela od 4 stycznia 2008 r.

Czytaj także

  Komentarze (14)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  takitam (gość)

  Opłaty za parkowanie podnieśli o 150% za dzień, było 10 a jest 25 zł, za godzinę o 50% i abonament na miesiąc też podwyższyli o kilkadziesiąt procent, to teraz całe centrum poza strefą jest jednym wielkim dzikim parkingiem. Dużo ludzi nie może zdać się na komunikację publiczną, szef by mnie z miejsca wylał gdybym do biur zamiejscowych tłukł się cały dzień PKS-em, a samochód gdzieś koło roboty zostawić trzeba. Zresztą przy tak złodziejskich stawkach za parkowanie bardziej opłaca się zapłacić od czasu do czasu mandat, jak nie będzie wyjścia i trzeba zaparkować niezgodnie z przepisami. Szkoda tylko, że cierpią na tym okoliczni mieszkańcy i piesi, którzy muszą przeciskać się między samochodami, tylko kogo w magistracie to obchodzi, oni sobie zagwarantowali bezpłatne parkingi pilnowane przez SM by ktoś obcy się tam nie wpakował a my za to jeszcze płacimy.

  xxx (gość)

  128 aut?
  polowe z tego codziennie mozna wywieżc z dzikiego parkingu na pilsudskiego naprzeciwko galerii.
  Dzikusy pomimo zakazu parkuja na pasach zieleni, juz tak jest wyjezdzone ze trawy nie widac. Gdzie jest SM? gdzie policja? siedza na stolkach i pierdza !!
  To samo uczniaki ze szkoly na kilinskiego, w weekendy nie idzie przejsc po kilinskiego bo samochody na chodnikach stoja a o przejezdzie wozkiem nie ma juz mowy. Lusterka az sie prosza o wykrecenie w druga strone.
  Zapraszam odpowiednie słuzby w te miejsca a zapewne łódź stanie sie bogatsza po miesiacu czasu.

  40 milionów rocznie na autoholowanie! (gość)

  Czy nie taniej jest zlikwidować SM zamiast wyciągać na nią, z pieniędzy podatników 40 milionów rocznie?
  Firmy typu autoholowanie same się utrzymują i nie muszą pasożytować na mieszkańcach Łodzi!

  Bodzio (gość)

  Co to jest 128 odholowanych aut od początku roku!!!Tyle to można odholować jednego dnia obserwując kierowców na łódzkich drogach. Ta śmiesznie niska liczba daje tylko dowód jak nasza SM podchodzi do tematu źle zaparkowanych aut. Brak nieuchronności kary powoduje takie zachowania kierowców.

  TO WINA TURKA (gość)

  ...ano z Waclawa.....tam obok tj w kosciele Sw Anny panuje ksiadz Turek - kapelan Strazy Miejskiej - jeden telefon do Grzyba i jest pozamiatane. Sam kiedys widzialem. Turek to kolaborant ze SM. Wszystko zalatwia na lewo. Ogolnie przydu pas Zdanowskiej i calego PO

  1955 (gość)

  Łatwo można zobligować właścicieli do zabrania zawlidrogę na szrot. Wystarczy sprawdzić po nr rej. lub VIN czy auto ma OC na stronie www.ufg.pl a jeśli nie ma to uprzejmie poinformować ten Fundusz. Kara za brak OC będzie wystarczającym bodźcem do załatwienia sprawy. Na chwilę obecną 3 tys.zł dla aut osobowych lub 4,5 dla ciężarowych (w tym tych z kratką)

  w (gość)

  Tyle, to się powinno odholowywać dziennie, a nie rocznie. Bez tego kierowcy celowo parkują na chodnikach i trawnikach, bo wtedy nie muszą płacić w parkomacie, a szansa na mandat i konsekwencje jest bliska zeru.

  Topik (gość)

  aż 128!!?? Ilość szokująca jeśli od początku roku czyli przez 9 miesięcy po 14 samochodów. Tyle to powinni dziennie odstawiać na parking. Być może redaktorek się pomylił jak z tym "komunalnym" MPK?

  Adam (gość)

  Na pewno właściciel fiata go odbierze. W tej chwili licząc na szybko to najdroższy maluch na świecie hhehe wychodzi grubo ponad 60 tys :) za odebranie. Powodzenia