(© Ada Stępnicka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 250 uczniów i nauczycieli wzięło udział w spotkaniu z najbardziej popularną francuską grą rekreacyjną wywodzącą się z Prowansji. Blisko stu uczniów w dziesięciu reprezentacjach z każdej klasy oraz drużyna nauczycieli przez cztery godziny zacięcie rywalizowało o prymat najlepszego zespołu „dwunastki”. Zawody odbyły się w ramach projektu Ambasady Francuskiej ”.

Podczas oficjalnej inauguracji tradycyjnie pierwsze rzuty otwarcia turnieju wykonał gość specjalny Pan Denis Gérard – ekspert pedagogiczny przy Ambasadzie Francji w Polsce, oraz Pan Tomasz Derecki – Dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

Nie zabrakło oczywiście akcentu francuskiego czyli kankana wykonanego niezwykle żywiołowo przez uczennice z drugiej klasy matematyczno-przyrodniczej współpracującej przy projekcie.

Przygotowaniem imprezy oraz dodatkowych atrakcji zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego i języka francuskiego G. Nowacki, P. Grabia i B. Kownacka-Maciaszek, a nad całością czuwał pomysłodawca i koordynator zawodów Wojciech Ulatowski.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!