Tomasz W., jeden z uczestników głośnego linczu we Włodowie w 2005 roku, zwrócił się do Sądu Okręgowego w Olsztynie z wnioskiem o ułaskawienie. Sąd w Olsztynie rozpatrzy pismo najwcześniej za miesiąc, bo akta sprawy ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tomasz W., jeden z uczestników głośnego linczu we Włodowie w 2005 roku, zwrócił się do Sądu Okręgowego w Olsztynie z wnioskiem o ułaskawienie. Sąd w Olsztynie rozpatrzy pismo najwcześniej za miesiąc, bo akta sprawy wciąż są w Białymstoku. Pozostali skazani najprawdopodobniej również złożą podobne wnioski.


Po zaopiniowaniu wniosku w Olsztynie trafi on do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Potem albo zostanie odmownie cofnięty do olsztyńskiego sądu, albo przekazany z kolejną opinią do Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Ten może ułaskawić lub odmówić skazanemu.

Przypomnijmy, że lincz we Włodowie przeprowadzili bracia Tomasz, Krzysztof i Mirosław W. oraz ich znajomy Rafał W. W wyniku pobicia zmarł Józef C., 60-letni recydywista. W lipcu 2008 roku sąd skazał braci W. na cztery lata więzienia (zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary) bez zawieszenia.
Sąd Apelacyjny w Białymstoku, do którego odwołali sie skazani, utrzymał wyrok sądu niższej instancji.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!