Zespół basenów określany roboczo jako Termy Łódź ma powstać tuż przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2019 rok.

Termy w Uniejowie rozsławiły to niewielkie miasto na całą Polskę. Czy podobny kompleks basenów zasilanych wodą z gorących źródeł powstanie też w Łodzi?

Na działce przy ul. Kosynierów Gdyńskich mają powstać m.in. 22 baseny, cztery zjeżdżalnie, sauny, strefa gastronomiczna i parking wielopoziomowy. Łączna powierzchnia lustra wody ma wynieść 2,5 tys. mkw, czyli prawie dwa razy więcej niż w Termach Uniejów. Północna część terenu pozostanie terenem zielonym, przez który kąpielowicze będą mogli przejść nad Stawy Jana.

Zgodę na wydzierżawienie działki o powierzchni 30 tys. mkw. musi wydać Rada Miejska w Łodzi. Inwestor chce zakończyć budowę obiektu do końca 2019 roku. Po zakończeniu 25-letniego okresu dzierżawy Cegal będzie mógł wykupić działkę.

Inwestor dysponuje analizami, z których wynika, że Łódź leży na tej samej niecce basenowej, co Uniejów. Do zasilania łódzkich basenów termalnych wykorzystana będzie woda z otworu geotermalnego o głębokości 2200 metrów i temperaturze 70 stopni. Wykonanie otworu wraz z zatwierdzeniem dokumentacji potrwa około dwóch lat. Półtora roku trwać będzie budowa pozostałej części kompleksu termalno-basenowego.

Czytaj też:

Basen Anilany w Łodzi. Wizualizacja projektu przebudowy pływalni

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (24)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Sens (gość) (jaaa)

czasami to nie mogę słuchać płaczków. Coś przeczyta , nieskuma ale płacze i łzy wylewa bo mu nie pasuje. Proponuje wszystkim z chojen , którym nie pasuje plaza center na terenach fakory i tym nowym , którym baseny też przeszkadzają wyjechać do afryki. Tam się nic nie buduje , zrobicie se dzidy i będziecie mieli spokój i ciszę.

Roman (gość)

Artykół jest z czerwca 2015, jak już ktoś napisał wcześniej po kiego licha władowali pieniądze na odnowienie, zamiast brać się za robotę i budować baseny jest rok 2016 i nic nie ruszyło, napewno wielu mieszkańcom Łodzi przydała by się taka atrakcja, dziś jest 2.05.2016 i jadę do Uniejowa aby się popluskać, a jest to około 50km. Raptem dojazd do stawów Jana zajął by mi 10min. Bierzcie się do roboty!!. Pozdrawiam

jaaa (gość)

przy stawach jana ?
Czy jakis dzinnikarz mogłby sie zainteresować co oznacza termin "przy" według urzedników ?
Stawy Jana to jedyne miejsce na Chojnach gdzie mozna na spacer z psem , przyjsc , przyjechac na rowerze i posiedziec na ławce . Jedyne miejsce na połodniu betonowej pustyni Łodzi gdzie mozna kilka kółek w cieniu w okół stawu przebiec .
Czy jakis geniusz z magistratu przypadkiem nie wpadł na pomysł ze teren obecnych stawów Jana przeznaczyc na te termy . Tam ma byc ponad 20 basenów a innej wolnej przstrzeni w pobliżu Stawów Jana jak własnie te stawy to tam nie ma .
Chyba miasto nie zamierza zabrac jedynych zielonych terenów mieszkańcom Chojen

Ania (gość)

To nie mieszkańcy zanieczyszczają tylko CARREFOUR wypuszcza ścieki do rzeczki a ludzie się na stawach kąpią w tym syfie ...

rezeda (gość)

Chyba a najpierw trzeba zbudować oczyszczalnię cieku wodnego Olechówki bo zapach nie do zniesienia. A może nałożą kary na mieszkających w pobliżu rzeczki za zanieczyszczanie środowiska??

janek (gość)

po co "odnawiali" te stawy jana...jak zara beda wszystko orac qrwa....czy ktos ma olej we lbie...czy tylko $ sie liczy...masakra....

jasiu (gość)

kiedys bylo tam fajnie i zielono...juz zaczyna razic beton i wyrzynanie drzew....a teraz ten kompleks potrzebny jak swini siodlo......wszystko wyciac zabetonowac...i kroic z mieszkancow.....podatki....POlskie przyjazne miasto....

Ben (gość)

Wszystko ładnie pięknie ale dla kogo to?Po co nam kompleksy basenowe gdzie godzina kosztuje 15-20 zł!Jedno razowe wyjście w 2,3 osoby na powiedzmy 2 h to koszt rzędu 100zł za basen!

zlosliwiec (gość) (Wowo)

I wlasnie dlatego Polska nigdy z tego z tego moralnego rynsztoka nie wyjdzie: "Skoro ten obok jest swinia, to niby dlaczego ja mam nie byc?" I to w tym narodzie, co to podobno w 95% katolicki - milosc blizniego kwitnie po prostu. Dno i dwa metry mulu.

Sylwester Ł (gość)

Cegal chce wydzierżawić od miasta działki przy ul. Kosynierów Gdyńskich (ponad 30 tys. mkw.) na 25 lat. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2019 r. W tym czasie miasto ma pobierać czynsz dzierżawny w wysokości 4 tys. zł netto, natomiast od 2020 r. będzie to kwota 23,2 tys. zł netto.To bardzo ciekawe bo w tym samym czasie mieszkańcom okolicznych bloków Pani Prezydent zgotowała podwyżkę podatku gruntowego o 450% (z 80zł za 50m2 na 361zł) na podstawie wyceny którąś dla urzędu miasta robił jakiś "szemrany" geodeta z Olsztyna. Podwyżka podatku ma wejść w życie od 2016r bo już otrzymałem decyzję. Pani Prezydent się tutaj chwali ale nie pisze, że nie tylko Chojny otrzymają taką podwyżkę podatku tylko większość mieszkańców Łodzi bo widziałem wyceny robione przez "Olsztyn" i robią je w całym mieście, zapewne podwyżki podatków będą rozsyłać po jesiennych wyborach parlamentarnych..... Wstyd Pani Prezydent żeby tak ugotować swoich wyborców, niech Pani się zastanowi kogo Pani reprezentuje !!!!!