„Lekcje miłości” Iriny Waśkowskiej zrealizowanej na scenie Teatru im

„Lekcje miłości” Iriny Waśkowskiej zrealizowanej na scenie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi (© Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Aktorzy łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza zostali nagrodzeni przez publiczność XVIII edycji Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach.

Festiwalowymi nagrodami są Złote Miedziaki i laureatom tegorocznej edycji będą one wręczane w marcu 2017 roku podczas Gali Otwarcia XIX Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach.

Pierwszym etapem są nominacje w poszczególnych kategoriach, teraz organizatorzy przedsięwzięcia ogłosili laureatów Nagród Publiczności. W kategorii Najlepsza rola drugoplanowa kobieca zwyciężyła Agnieszka Skrzypczak za rolę Maszy w sztuce „Lekcje miłości” Iriny Waśkowskiej zrealizowanej na scenie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi przez Rafała Sabarę. Natomiast w kategorii Najlepsza rola drugoplanowa męska laureatem został Marek Kałużyński za rolę Miszy w tym samym przedstawieniu.

Premiera "Lekcji miłości" w Teatrze im. Jaracza w Łodzi [RECENZJA]

W kategorii Najlepsza aktorka nagrodę otrzyma Joanna Brodzik za występ w „Di, Viv i Rose” Teatru Capitol w Warszawie, a Najlepszym aktorem został Andrzej Zieliński za rolę w „Tańcu Albatrosa” Teatru Współczesnego w Warszawie. Za Najlepszy spektakl publiczność uznała „Lot nad kukułczym gniazdem” Teatru Bagatela z Krakowa. Nagrodę za Najlepszą reżyserię otrzyma Tomas Svoboda za „Sarenki” Teatru Ludowego w Krakowie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!