Sklepiki i kioski spożywcze na terenie lubelskich szpitali należą do najdroższych w mieście. W cenie są zwłaszcza zdrowa żywność, owoce, warzywa, wody mineralne i soki owocowe.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Idę do mamy w odwiedziny. W osiedlowym sklepie zapomniałam kupić wody. Zdębiałam, jak zobaczyłam cenę cisowianki - nie kryła wczoraj zdziwienia w holu szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie pani Agnieszka. Za małą, półlitrową buteleczkę mineralnej zapłaciła 2 złote, o ponad 1 zł więcej niż wynosi jej cena w hipermarkecie. Jeszcze więcej kosztowały tanie o tej porze roku pomidory. Za średniej wielkości okaz zapłaciła 70 groszy. Takich pomidorów na kilogram potrzeba sześć. Wyszło więc na to, że sklepik sprzedaje je w rekordowo wysokiej cenie 4,20 zł za kg. W hipermarketach półki uginają się zaś od pomidorów po niecałe 2,50 zł za kilogram.

Choć w szpitalu przy al. Kraśnickiej artykuły spożywcze mają w swej ofercie co najmniej trzy sklepiki, to różnice w cenach są niewielkie. Zamiast korzystnej dla klientów konkurencji, sklepy zgodnie koegzystują.

Nieco taniej niż przy al. Kraśnickiej jest w szpitalu dziecięcym przy ul. Chodźki. Tam woda mineralna cisowianka jest droższa od tej z hipermarketu tylko o 50 gr na butelce. Agnieszka Osińska, rzeczniczka prasowa szpitala, wyjaśnia, że szpital nie ma wpływu ani na ceny, ani na asortyment w szpitalnych sklepikach. Czasami tylko kieruje prośby, by w sprzedaży dominowały zdrowe produkty. Lidia Baran- Ćwirta, miejska rzeczniczka konsumenta w Lublinie, też zauważyła, że w szpitalnych sklepikach, a nawet w ich okolicy, ceny artykułów są wyższe niż w innych rejonach miasta. - Ale na tym polega właśnie wolny rynek. Są punkty w mieście, w których można podnosić ceny, bo i tak na towary znajdują się nabywcy. Okolice szpitali do takich się zaliczają - mówi miejska rzeczniczka konsumenta.Klienci nie muszą robić w nich zakupów. To ich wybór, choć pewnie wymuszony okolicznościami. Ktoś, kto nie chce przepłacać, powinien zawsze pamiętać, by idąc do szpitala w odwiedziny, zakupy zrobić gdzie indziej.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!