W piątek, 7 czerwca, ulicami Łodzi przeszła uroczysta procesja z relikwiami świętego Jana Bosko - założyciela zakonu księży salezjanów. Relikwie św. Jana Bosko zostały procesyjnie przewiezione z kościoła pw. św. Teresy i św. Jana Bosko na teren parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Łodzi. Pochód przeszedł ulicami Uniwersytecką, Narutowicza, Tramwajową - Wysoką. Na boisku księży salezjanów odbyła się dalsza część uroczystości.

Komentarze (31)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Realistka (gość)

Hmm... czytając te wszystkie komentarze przeciw dochodzę do jednego wniosku: Lepiej niech dzieci biją piją oddają się wszystkim złym rzeczom. Tylko w takim razie kto Was przemądrzałych nakarmi, przewinie jak braknie Wam sił ech dobrze że Bóg jest miłosierny i dał nam przykazanie miłości...

nokler i głupota pasują do siebie razem jak kuchenka z gazem (gość) (nokler rozbawiony)

mądrość niezmienna żeby takiemu ćwokowi, frajerowi i cieciowi jak ty wskazywać drogę, spadaj na bambus pederasto albo lepiej za śmietnik jak to jest w tym wierszyku "nokler i jego kochaś to dwa zbóje, liżą sobie za śmietnikiem .... "

tt (gość)

To się nazywa profanacja zwłok i tyle. Kolejny bożek do kolekcji katolików, ten politeistyczny odłam chrześcijaństwa to sekta z rekordową ilością bogów, bożków, obrazków i innych obiektów kultu, do których się modlą...

nokler rozbawiony (gość) (Kade)

relikwie JPII powinni ponieść na teren pewnego zakładu włókienniczego przy ul. Kilińskiego, ten jakoby święty facet tam właśnie rozmawiał z włókniarkami i ...... zakład upadł a panie zostały bez pracy, może teraz za wstawiennictwem u szefa w niebie coś się zmioeni ha ha ha ha

Kade (gość)

a ja zostawię wszystkich tylko z jednym pytaniem:
ciekawe, czy gdyby taki sam relikwiarz z Janem Pawłem II przyjechał do Polski, czy tak samo byście się wypowiadali..

Viva Don Bosco!

nokler rozbawiony (gość) (żenada)

ciągle ten sam żałosny cytat z niejakiego Cejrowskiego do wszystkich artykułów, nick inny, ale "mądrość" niezmienna ha ha ha ha ha

JP (gość)

To nie jest jakaś tam "kość trupa" to idealnie zachowana prawa dłoń wielkiego świętego ojca i nauczyciela młodych, która przez dziesiątki lat błogosławiła, pracowała, wspierała i pomagała młodym ludziom na ulicach Turynu. Chłopcom, którzy lądowali na bruku, byli wyzywani przez społeczeństwo, a on nasz Ksiądz Bosko zatroszczył się o nich, wziął pod swoje skrzydła, dał wychowanie, nauczył zawodu i wiele więcej, po prostu pokochał ich jak własnych synów i pozwolił zacząć nowe lepsze życie bez patrzenia na krwawą i smutną przeszłość.

JP (gość) (Piotr)

Dla sprostowania nie jakiś tam "kawałek kości", a idealnie zachowana prawa dłoń, która przez lata błogosławiła, pracowała i wspiera młodych w trudnych i radosnych chwilach.

Kinga (gość) (Maurycy Rvaczka)

Otóż drogi niezbyt jak widzę zorientowany człowieku. Niebawem mija dopiero dwusetna rocznica urodzin św. Jana Bosko. Tak więc jak to określasz poślizg o kilkaset lat nie może mieć z logicznego punktu widzenia w tym przypadku miejsca, gdyż wtedy nikt jeszcze nie słyszał o tej postaci. Tak więc racz komentować inne przypadki i to po wcześniejszym zapoznaniu się z tematem.

Kinga (gość) (Adam S)

Następcy tego jak to określasz "trupa" zbierają dzieci i młodzież z całego świata w swoich oratoriach, by poświęcić jej odrobinę czasu, by nie pałętała się bezcelowo po ulicach swoich miast demolując, niszcząc, kradnąc i mordując. I te dzieci chciały przywitać pod postacią relikwii tego, dzięki któremu mają jakiś azyl, którego często brakuje w ich domach. Więc z łaski swojej uszanuj to i daruj sobie komentarze, które są zupełnie nie na miejscu.

Człowiek (gość)

Katolicyzm już od dawna nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, to jest jakiś kuriozalny kult resztek zwłok, tandetnych obrazów i figurek. Ten wasz Chrystus jakby to zobaczył to pewnie wolałby dorabiać jako cieśla, rybak czy inny kanalarz niż żeby firmować swoim imieniem taką absurdalną patologię...

żenada (gość) (danteix)

jak to powiedział Cejrowski "z głupkami nie ma sensu dyskutować, przed głupkami trzeba się bronić". Nie będę zniżał się do dyskusji na twoim poziomie. Jak podrośniesz chłopczyku to pogadamy

D. (gość)

Candyman, rozumiem, że ktoś dał ci (nie "Ci") prawo do obrażania innych. Z pewnością nie kto inny, jak Ty sam. Wyrażaj swoje opinie, tak, by nie obrazić drugiego człowieka. Trochę kultury.
To jest święty, którego dzieło trwa do dziś. Oddał swoje życie dla i za młodych, walczył o ich dobro, bo zostało odrzucone przez rodziny i państwo. Młodzi bezdomni, sieroty, przestępcy, on ich zbierał, dając dom i rodzinę. Teraz salezjanie kontynuują jego dzieło.Takie wydarzenie jest ważne dla osób, których autorytetem, patronem, orędownikiem jest św.Jan Bosko, mogą zobaczyć tego, dzięki któremu wszystko, przez co młody człowiek może być szczęśliwy, zaczęło się. Pojawia się zrozumiała chęć pokazania tego innym. Relikwie św.Jana Bosko są oznaką działania Bożego. Dowód na to, że istniał. Urzeczywistnieniem jego osoby znanej wszystkim osobom z Rodziny Salezjańskiej.
Danteix- zabobony to omijanie czarnego kota, wiara w piątek 13. A to jest potwierdzenie słów "wierzę w świętych obcowanie". Dla dzieci i młodzieży, które znalazły dom i rodzinę u salezjanów i salezjanek sprawiło dumę pójścia za tym, dzięki któremu mają tak wiele.
Maurycy, myślę, że kilkaset lat temu, też były dzieci bez domu, rodziców i nie musimy się cofać w czasie, by je spotkać. 200 lat temu ktoś się nimi zajął, a zakon który utworzył teraz zajmuje się takimi dziećmi w naszych czasach.
Ks. Bosko jest z nami, do tej pory tylko obecny "duchem" teraz również "ciałem."