Artystka ludowa spod Opoczna uczyła malowania pisanek słuchaczki i słuchaczy Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. "Szkolenie" odbyło się we wtorek (20 marca) w "Wieży Babel", czyli w słynnym akademiku przy ul. Matejki 21/23, nazywanym tak ze względu na lokatorów z całego świata.

- Aktualnie w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ jest 570 słuchaczy z 49 krajów świata. W tym tak oryginalnych, jak Wyspy Zielonego Przylądka - opowiadała w "Wieży Babel" Aneta Romańska-Szeląg, wykładowczyni SJPdC. Nauka różnych technik "pisania" jajek jest coroczną tradycją dla słuchaczy Studium. Na środę (21 marca) cudzoziemcom z SJPdC Uniwersytet Łódzki zaplanował topienie Marzanny w Lesie Łagiewnickim.

Studium to wyjątkowa jednostka na uczelnianej mapie kraju. W ramach kursów naszego języka przygotowuje cudzoziemców do podjęcia studiów po polsku w szkołach wyższych - w różnych kierunkach. Studium działa od 1952 r.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!