SM Śródmieście ma oddać bonifikaty

SM Śródmieście ma oddać bonifikaty (© Maciej Stanik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

2 mln zł 353 tys. 137 zł musi oddać SM Śródmieście. Przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi wysłali pismo z żądaniem natychmiastowego zwrotu pieniędzy. Chodzi o grunty, jakie SM Śródmieści kupiła od Łodzi z 98-procentową bonifikatą udzieloną przez UMŁ. SM Śródmieście powinna wykorzystać tereny kupione z bonifikatą pod budowę domów spółdzielczych lub pod inwestycje ogólnodostępne dla spółdzielców, jak np. droga czy park.

Agnieszka Nowak, wiceprezydent miasta Łodzi informuje, że w toku przeprowadzonej kontroli okazało się, że zarząd SM "Śródmieście" sprzedał po cenach rynkowych prywatnym spółkom grunty kupione od Łodzi z bonifikatą. Złamany został więc zapisy umowy. Co więcej, transakcji tych dokonał świadomie, bo dwukrotnie wcześniej był pouczany, że nie może robić tego typu rzeczy.

Zwrot bonifikaty dotyczy dziewięciu nieruchomości o łącznej powierzchni blisko 1 ha, położonych przy ul. Piotrkowskiej oraz przy ul. Sienkiewicza (jedna z nich została sprzedana na rzecz hotelu Holiday Inn na rogu ul. Piotrkowskiej i ul. Radwańskiej, który chce na nabytej działce wybudować parking).

Zarząd SM Śródmieści ma miesiąc na przelanie pieniędzy na konto Urzędu Miasta Łodzi.

W latach 2004-2012 Urząd Miasta Łodzi sprzedał z bonifikatą, 41 spółdzielniom, grunty o łącznej powierzchni 424 ha, z czego 12 ha w 2012 r. Nieprawidłowości w ich dysponowaniu urzędnicy wykryli jedynie w SM "Śródmieście".

SM "Śródmieście" sprzedaje 25 działek wartych kilkadziesiąt milionów złotychŹródło: SM "Śródmieście" musi oddać 2,3 mln zł

Czytaj także

  Komentarze (19)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  górą nasi (gość)

  jak się porządni ludzie biorą za walkę z dupkami zarządzającymi łódzkim majątkiem to wcześniej czy PÓŹNIEJ ale są górą Ci porządni. Szkoda że wyniki wyborów nie są od tego zależne. Gratulacje Aga

  widz (gość) (surfer1)

  Widać , że walczący z prezesem i urzędnikami mają jakiś plan. I tak już daleko zaszli . Pokazali jak się spekuluje działkami w naszym mieście. Najbardziej mnie bawi , że jedna drobna kobietka pokazała , że wcale się tej sitwy nie boi i krok po kroku pogrąża to towarzystwo wzajemnej adoracji . Pani Agnieszko-wyrazy szacunku !

  ag (gość)

  czekamy na dalsze rozliczanie instytucji - kościół które odkupiły od miasta ziemie lub lokale działki z bonifikatą. Jeśli coś o tym wiemy piszmy na forum to jedyna nasza szansa. i chciałbym usłyszeć opinie parti Palikota od przedstawiciela z Łodzi chyba że go nie ma.

  donwas (gość) (ja )

  Prokuratura powiadomiona już była od stycznia 2010r., ale kierowane do niej wiele doniesień przekazywała do sądu zawsze z wnioskiem o umorzenie, a sąd umarzał. Może nagłośnienie tej sprawy przez media spowoduje, że organy ścigania skorzystają ze zgromadzonych dowodów w prokuraturach.

  ludzki pan (gość)

  prezio jest mocno ukorzeniony , jak się trochę wyciszy zrobi zebranie
  rady na Kajmanach .

  sd (gość)

  Prezesunio was zniszczy...
  Ale będzie śmiech jak do księg wieczystych lokali spółdzielców zostanie dopisany tajemniczy komornik LOL

  ja (gość)

  Ciekawe , że cały proceder wykryli społecznicy. Brawa dla Pani Agnieszki Wojciechowskiej van Heukelom za to , ze potarfiła udowodnić coś o czym mówiła od roku. Pytanie dlaczego władze zabrały się do kontroli dopiero po tym jak Prokuratura rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

  Norton (gość)

  A gdzie podziała się RADA NADZORCZA tej spółdzielni, która nadzoruje pracę Zarządu. Jest w każdej Spółdzielni Mieszkaniowej i zawsze o sobie mówi, że jest niezbędna a w tym przypadku martwa cisza. Widać jaka jest skuteczność tych pseudo organów, że za wszystko w końcu zapłaci spółdzielca.