Rozpoczęły się zapisy na pierwszy semestr 2009/10 roku Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Najbliższy termin zapisów - już dziś, w piątek 21 sierpnia. - Chętni mogą zgłaszać się do Miejskiego Domu Kultury przy ul.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rozpoczęły się zapisy na pierwszy semestr 2009/10 roku Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Najbliższy termin zapisów - już dziś, w piątek 21 sierpnia.
- Chętni mogą zgłaszać się do Miejskiego Domu Kultury przy ul. Mickiewicza 19 w Rumi w godz. od 11 do 14 - mówi Renata Grzesiak, prezes zarządu stowarzyszenia RUTW. - Kolejne terminy zapisów to 25, 26, 27 i 28 sierpnia, również w godz. 11-14.
Słuchacze, którzy w latach ubiegłych już uczęszczali na zajęcia organizowane przez rumski uniwersytet, powinni zabrać ze sobą indeks w celu dokonania wpisu na nowy semestr.
Odpłatność wpisowa na semestr wynosi 20 zł.
Przypomnijmy: na uniwersytet może zapisać się każdy, kto ukończył 55 lat, jest rencistą lub osobą niepełnosprawną.
- Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego - mówi Renata Grzesiak. - Poza wykładami organizujemy bowiem warsztaty językowe, informatyczne, gimnastyczne i inne. Chcemy uaktywnić intelektualnie i fizycznie jak najwięcej osób po 55 roku życia. Chętnych jest bardzo dużo.
A trzeba przyznać, że seniorzy są chętni do nauki. Z ankiety, którą jakiś czas temu przeprowadzono wśród słuchaczy wynika, że najbardziej interesuje ich historia Rumi i Pomorza, medycyna, architektura i muzykologia. Słuchacze wyrazili też duże zainteresowanie warsztatami, na których mogą nauczyć się obsługi komputera i nowoczesnych urządzeń elektronicznych, jak również zajęciami gimnastycznymi.
Wykłady i zajęcia - podobnie jak w latach ubiegłych - wygłoszą i poprowadzą specjaliści oraz naukowcy: rektorzy znanych uczelni, profesorowie i eksperci z różnych dziedzin.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!