(© Dariusz Śmigielski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poniedziałek w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wręczył nagrody w konkursie plastyczno-fotograficznym "EKO-Młodzi w Łodzi", zorganizowanym przez ŁDK.

Konkurs był poprzedzony warsztatami dla dzieci, które odbyły się podczas wakacji w domach kultury w województwie. Uczestnicy warsztatów przyjechali także do Łodzi, by dowiedzieć się więcej o ekologii, odwiedzić Ogród Botaniczny, nauczyć się zwracać uwagę na przyrodę, będąc jak najbliżej niej. W projekcie udział wzięło kilkaset dzieci.

- Edukacja ekologiczna jest niezwykle potrzebna, na etapie szkoły podstawowej dzieci są bardzo chłonne. W tych pracach wyrażają siebie, pokazują świat takim, jakim chciałyby go widzieć. Chcemy zachęcić dzieci do myślenia kreatywnego w kierunku lepszego środowiska - mówi Tomasz Łysek, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który był współorganizatorem konkursu i sponsorem nagród.

Jak podkreślano, liczba nadesłanych na konkurs prac przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Blisko setka małych artystów wyraziła w kolorowych i pomysłowych pracach swoje wyobrażenie o przyrodzie i ekologii. Jury konkursu przyznało po trzy nagrody główne za prace plastyczne i fotograficzne oraz ponad 40 wyróżnień.

Pierwsze miejsce w konkursie na pracę plastyczną zdobyła Elżbieta Rudzka z Tomaszowa Mazowieckiego za "Zakręconego ptaka", pracę wykonaną przy użyciu płyt CD. Zwyciężczyni do domu wróciła z atrakcyjnym "dodatkiem" do nagrody głównej, czyli rowerem. Drugie miejsce oraz tablet zdobyła Natalia Cygan z Piotrkowa Trybunalskiego za pracę "Takie żółwie były, są i będą...?". Trzecią nagrodę i odtwarzacz MP4 odebrała Zuzanna Pryk ze Skierniewic.

Natomiast pierwszą nagrodę i aparat fotograficzny w konkursie fotograficznym zdobyła Aleksandra Pęczkowska za pracę "Mlecz", drugie miejsce i tablet przyznano Radosławowi Michalczykowi z Piotrkowa Trybunalskiego za fotografię "Dzik - mieszkaniec lasu", a trzecią oraz odtwarzacz MP4 Roksanie Robaszek, również z Piotrkowa Trybunalskiego za "Mróweczkę".

Więcej zdjęć: W ŁDK rozstrzygnięto konkurs "EKO-Młodzi w Łodzi" [ZDJĘCIA]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!