Rozbój na Tatrzańskiej w Łodzi

Rozbój na Tatrzańskiej w Łodzi (© policja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W środę w nocy policja zatrzymała bandytów, którzy w Łodzi na ul. Tatrzańskiej pobili i okradli 22-letniego mężczyznę. 22-latek wracał do domu ul. Tatrzańską. Przy skrzyżowaniu z Dąbrowskiego zaczepił go nieznajomy prosząc o papierosa a po chwili o pieniądze na piwo. Pokrzywdzony spełnił te prośby.

Nieznajomy zaciągnął jednak 22-latka na pobliską ławkę. Próbował też wyciągnąć portfel zaczepionemu mężczyźnie. 22-latek widząc jeszcze dwóch innych mężczyzn chciał odejść. Wtedy jednak doszło do napaści. Jeden z mężczyzn zaczął przyduszać ofiarę. Wykorzystał ten moment pierwszy z mężczyzn zabrał portfel i uciekł. Pozostał dwójka zaczęła bić okradzionego. Podpalali mu również włosy zapalniczką żądając wydania pieniędzy. Odebrali ofierze telefony.

22-latek stracił również kurtkę, gdy wreszcie udało mu się wyrwać i uciec. Pokrzywdzony uciekając zauważył taksówkę i poprosił kierowcę o wezwanie na miejsce policji.

Poszkodowany wraz z patrolem policji wyruszyli na poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze w trakcie poszukiwań zostali poinformowani przez dyżurnego, iż najprawdopodobniej ci sami mężczyźni napadli 37-latka na ulicy Dąbrowskiego przy ulicy Podgórnej.

Wkrótce bandyci zostali zatrzymani. Byli to dwaj pijani 17-latkowie z Łodzi. Znaleziono przy nich skradzione telefony. Przestępczy duet usłyszał już zarzuty rozboju oraz kradzieży rozbójniczej. Oboje wstępnie przyznali się do winy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Werniak (gość)

By dło i patologia w tym mieście.Noście składane pały i gazy obronne pieprzowe i takim ujom ładować w gę be.

Donald Ambergold (gość)

stanowczo protestuję przeciwko szykanowaniu moich wyborców! jeszcze tego pożałujecie!

xman (gość)

Pie*****a dysfunkcja spoleczna. Nieprzystosowane spolecznie patolusy... Lamac im rece...

bary (gość)

Nikogo nie interesuje skad te mety maja na samochody i ich utrzymanie.Normalny tyrajacy obywatel jak sobie kupi lepszy samochód to skarbowka potrafi sie zainteresowac skad na to miał.Łobuzy sa po za kontrolą,wszyscy boja sie uprzykrzec im zycie.

Sprostowanie (gość) (kruczek_prawny)

Pamiętaj że cytujesz "pół prawdy" wciśnięte Ci do głowy przez PIS. A tak naprawdę to jeśli złapią cię na kradzieży czegoś poniżej 1000zł - to dostajesz "obligatoryjnie" 5000zł do zapłacenia. Obligatoryjnie czyli jak cię złapią to jak już wsiadasz do radiowozu to jesteś 5000zł w plecy. Bez czegokolwiek więcej. Żaden sąd, prokurator ani policjant nie może zmniejszyć tej kary nawet o jedną złotówkę.
Kradzież (poniżej 1000zł) = 5000zł kary + zawiasy czy dla recydywy więzienie.
Nie płacisz 5000zł? odwieszają i idziesz siedzieć. Złapią ponownie - idziesz siedzieć. Nie tak jak teraz - do 250 - nic, powyżej 250 - nic...

hhj (gość)

Witam, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która posłuży mi jako element pracy licencjackiej. Dla Was to tylko 2 minuty, a dla mnie liczy się każda opinia 
http://www.ankietka.pl/ankieta/116376/ruch-autonomii-slaska.html

POwiesić za kulasy te skurwyskyńskie (gość)

młodociana skoki i będzie PO kłoPOcie!

kruczek_prawny (gość) (wasz strażniczek)

Poczekajmy jeszcze na ustawę uznającą kradzież za przestępstwo, a nie wykroczenie, dopiero powyżej kwoty 1000 złotych i będzie w ogóle cacy :/

wasz strażniczek (gość) (df)

Zawiasy nie na 5 lat a na rok, nasz wymiar sprawiedliwości chroni bandytów i różnej maści wyrzutki społeczne.Dlatego tak jest niebezpiecznie w tym PO-wskim państwie.

df (gość)

" Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności." No i co z tego? Dziennikarzyno napisz może lepiej że"
"Zazwyczaj karą za takie czyny jest 12 miesięcy w zawieszeniu na 5 lat"