(© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rodzice uczniów ze Sp nr 203 w Mileszkach sami poprowadzą szkołę swoich dzieci. W poniedziałek wieczorem władze Łodzi rozstrzygnęły konkurs ofert na przekazanie Szkoły Podstawowej nr 203.

Dwa lata temu UMŁ postanowił zamknąć szkołę w Mileszkach, która liczy obecnie mniej niż 70 uczniów. Po protestach obrońców SP nr 203 urzędnicy wypracowali z nimi kompromis: rodzice założą stowarzyszenie, które przejmie podstawówkę.

Jednak rodzice, aby przejąć SP nr 203 musieli jeszcze wygrać konkurs. Oprócz stowarzyszenia rodziców o prowadzenie szkoły w Mileszkach ubiegała się Fundacja Familijny Poznań.

Według nieoficjalnych informacji czterech członków komisji poparło rodziców, a czterech pozostałych wstrzymało się od głosu.

Sprawa szkoły w Mileszkach na sesji rady miejskiej. Janusz Moos w radzie Fundacji Familijny PoznańŹródło: Rodzice przejmują szkołę w Mileszkach. Wygrali konkurs!

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ala (gość) (Łodzianin)

jak zostaną zatrudnieni na umowę o prace to nie dostana już płatnych wakacji. umowa będzie wrzesień-czerwiec. A w wakacje do pośredniaka.

spoko, Piątkowski unieważni konkurs, zlikwiduje komisję (gość)

i wygra ten, który ma wygrać :-)
Pamiętacie jak było z konkursem na lekcje o seksie?
Wygrali Katole, to unieważnił konkurs, zmienił skład komisji i wygrała Sperma , opss wygrał Spunk :-)

Łodzianin (gość) (Ala)

40 godzin pracy?!Co 45 minut 10-15minut przerwy ,2 miesiące płatnych wakacji + ferie ,kawka ,herbatka w dowolnej chwili to samo tyczy się jedzenia a jak im się bardzo nie chce puszczą film i dzieci zaraz wracam i 20,30 min bez nauczyciela i na następnej lekcji też będzie film bo na tej go nie skończyliśmy.To jest praca?Normalnie ciężej niż na budowie czy w kopalni .Prędzej powinno się to nazywać usługa edukacyjna.I tak z tych uczniów którzy tam siedzą ci co będą chcieli się nauczyć i tak to zrobią i bez nauczyciela.

good luck! (gość)

No to rodzice się wpuścili. Ciekawe kiedy zajmą się szkołą (za free). Po pracy, gotowaniu, zakupach, praniu, sprzątaniu????