Zarząd Inwestycji Miejskich jest zadowolony z postępu prac na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Kilińskiego w Łodzi. Najprawdopodobniej już w czerwcu na ul. Kilińskiego wrócą tramwaje.

Zakończyły się prace ziemne na skrzyżowaniu Kilińskiego z Dąbrowskiego. Przebudowana została infrastruktura podziemna, czyli sieci gazowa, wodociągowa i teletechniczna. Trwa korytowanie ulicy na Kilińskiego. Usunięto nawierzchnię do półtora metra pod ziemią. Trwają przygotowania do ułożenia nowej nawierzchni. Korytowanie trwa również na Dąbrowskiego i jest znacznie zaawansowane.

- Jesteśmy zadowoleni z postępów prac. Podtrzymujemy, że w czerwcu tramwaje będą mogły przejechać przez skrzyżowanie Dąbrowskiego i Kilińskiego. To nasz priorytet, bo nie możemy rozpocząć przebudowy al. Śmigłego-Rydza dopóki Kilińskiego nie będzie przejezdna. Ruch samochodowy też powinien być przywrócony w czerwcu. Jeśli nie jednocześnie z tramwajami, to na pewno niedługo później - powiedział Piotr Wasiak, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przypomnijmy, że od stycznia zamknięta jest ul. Dąbrowskiego pomiędzy Kilińskiego i Rzgowską. Zmieniła się tam organizacja ruchu, a komunikacja miejska jeździ objazdami. Koszt przebudowy Dąbrowskiego to 50 mln zł. Prace powinny zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

To pierwszy etap prac drogowych na Chojnach w ramach programu "Tramwaj dla Łodzi".


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ted (gość)

maruda,marudę, marudę pogania,Jak by w mieście nic nie robiła to by dopiero było narzekania.

rtg (gość)

witajcie korki i spaliny.W miare ciche skrzyzowanie.Zamieni sie w glosne i smierdzace.Brawo WY.A tak marudza na smog.

bili (gość)

Zdanowska z kolesiami przebudowuje najbezpieczniejsze skrzyzowanie w miescie, a tam gdzie potrzeba (patrz wypadek na Kopcinskiego) to ich malutki rozumek przerasta.

pędziwiatr (gość)

Dziś widziałam te szybkości o godz 16 jeden Pan w dole 5 patrzyło na niego jak sroka w gnat - czerwiec ale chyba 2019

ss (gość) (łodziak)

Dyżurny optymista . Chodzi o to że zaraz rozkopią Śmigłego i na Dąbrowę będziesz jeździć Furmanką bo na Dąbrowskiego torów nie ma do Rzgowskiej . Krańcówka Tuwima stoi Bo się Zdanowskiej przypomniało że ziemię należy wymienić itp. Ciesze się ze coś robią ale smuci mnie że kiepsko im idzie a prace nie przemyślane . A niedługo Gdańską zamkną a jak postoisz w koreczkach To przypomnij sobie o tych co marudzą . Do zielonego EXPO się pewnie wyrobią

ss (gość)

Nie wiem z czego się tu cieszyć znów zrobią na odwal . A czy do czerwca skończą wątpię Może wrzesień tramwaje tam pojadą 5km/h na tym placu budowy