PGR - Enthuzjazzm PGR - Enthuzjazzm

(© ker)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W piątkowy wieczór (9 grudnia) trio Grzegorza Rogali promowało najnowszy album w Foto Cafe przy Piotrkowskiej 102.

Zobacz co dzisiaj dzieje się w Łodzi

Projekt Grzegorza Rogali (PGR) to jedna z form działalności na scenie muzycznej tego puzonisty młodego pokolenia, aranżera i jednocześnie kompozytora. Stały skład formacji uzupełnia, pochodząca z Izraela, saksofonistka Sagit Zilberman, a w Łodzi pojawił się dodatkowo kontrabasista Jakub Mielcarek. Na początku tego roku grupa wydała album "Enthuzjazzm" i to właśnie utwory z tego krążka złożyły się na setlistę wieczoru.

Kłopoty techniczne z nagłośnieniem spowodowały, że koncert przybrał jeszcze bardziej kameralny charakter, niż wynikający tylko z lokalizacji we wnętrzach Foto Cafe. Trudno jednoznacznie określić zaprezentowaną muzykę. Inspiracje folkiem czy world music, o których wspominał kompozytor były dość luźne, ale w ciekawy sposób wpływały na melodykę kompozycji i stanowiły bazę do swobodnych improwizacji jazzowych. Dominował tu duet Zilberman-Rogala, natomiast w sekcji rytmicznej zdecydowanie brakowało perkusji, która stanowi ważny, dynamiczny element muzyki z oryginalnego krążka.

Każdy z utworów, dzięki wprowadzeniu Grzegorza Rogali, był swoistą historią jakiegoś wydarzenia bądź wyrazem refleksji i przemyśleń związanych z konkretnym zdarzeniem. Album to podróż w czasie i przestrzeni, od opowieści o uczestniku rewolucji izraelskiej sprzed wieków po obecną sytuacją na Kubie.

Publiczności ta forma prezentacji podobała się i zapewne wielu sięgnie ponownie po płytę, która po kolejnym odsłuchaniu jeszcze bardziej zyskuje i jest godna polecenia.


Zobacz więcej fotorelacji z koncertów w Łodzi:


Wielki Turniej MM Łódź - wygraj roczny, dwuosobowy karnet do kina!

Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!