(© mat. prasowe)

Jeszcze tylko do godziny 9 można zamawiać bilety na specjalny seans „Powidoków” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Odbędzie się on także w piątek w EC1 w Łodzi.

Dziś (13 stycznia) o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie z zespołem Łódź Film Commission, który opowie o kulisach powstawania "Powidoków". Następnie odbędzie się projekcja filmu w Hali Maszyn EC1, w której udział mogą wziąć wszyscy chętni. Cena biletu to 25 zł, rezerwacje internetowe (w cenie zawarty jest sobotni spacer po Łodzi śladami „Powidoków”).

Zobacz też: "Powidoki" - premiera filmu w EC1 w Łodzi [ZDJĘCIA, FILM]

Spacer śladami „Powidoków” odbędzie się w sobotę o godz. 11. Zbiórkę zaplanowano przed Muzeum Sztuki, czyli na rogu ulic Więckowskiego i Gdańskiej. Uczestnicy spaceru obejrzą miejsca, w których kręcony był ostatni film Andrzeja Wajdy.

„Powidoki” to opowieść o malarzu Władysławie Strzemińskim, współzałożycielu oraz wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Był zarazem przeciwnikiem stalinizmu. Film został nakręcony na podstawie scenariusza Andrzeja Mularczyka.

[cs]
[/cs]

Czy Łódź jest miastem filmowym?

[cs]
[/cs]

Czytaj także

    Komentarze (4)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    ewa (gość)

    dlaczego ten lewacki portal nie pisze o dzisiejszym pikniku wojskowym na Piotrkowskiej?
    co, za bardzo pisowski???

    zzzzzzzzzzzzzzz (gość)

    niedawno linda opluwal film,wajde i nasze masto lodz,a teraz swinia przyjechal tu....DO MIASTA MENELI ...wynocha pijaczyno z naszego masta.....