Jarosław Jagiełło, szef łódzkiego PiS, zamierza wystosować list otwarty do łódzkiej prawicy, aby poparła kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Łodzi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Apel ma zaprezentować w przyszłym tygodniu, adresatami będą środowiska, które poparły w wyborach prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi m.in. o ŁPO, ZChN, Polskę Plus czy Prawicę RP.

Kandydata PiS poznamy w połowie września, a będzie to ktoś z trójki: Marek Markiewicz, Marek Michalik, Krzysztof Piątkowski. Odmówiła poseł Joanna Kluzik-Rostkowska. Podobnie zresztą jak były wiceprezydent, a obecnie lider ŁPO Włodzimierz Tomaszewski. Tomaszewski chętnie przyjąłby poparcie PiS, ale nie chce legitymacji partyjnej, a to jest warunek Jagiełły.

Szef PiS pytany przez nas, czy nie ma poczucia, że Tomaszewski jako kandydat bezpartyjny z poparciem PiS "skasowałby" kandydata PO, przyznał, że tak właśnie jest. Chce jednak mieć pewność, że program PiS będzie realizowany. W takiej sytuacji kandydatem będzie Marek Markiewicz.

Czytaj także

  Komentarze (21)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  onion (gość)

  Mam nadzieje że będzie prezydentem ktoś solidny, a nie takie ciołki jak Joński, ten Grubas z PO czy niby teraźniejszy prezydent, a może Miro wystartuje-ten jest dobry

  ja (gość)

  hahaha tomaseski gdzie jest hilton???????
  dosyc rzedzenia Łodzia przez ZCHN !!! Jonski wygra te wybory ,,,,bujcie sie juz bujcie pisiaki i zchnowcy czas rozliczen nadejddzie i wszytkie zlodziejskie numerki wyjda.....dolaczycie do fryzjera kolezki z mpo.......

  Lodzianin (gość)

  Nie no tego już za wiele. p. Markiewicz? Kiedyś prowadził w TV program o dobrych manierach coś mi się takiego przypomina. Takie flaki z olejem. Szanowny Panie jest Pan mądrym człowiekiem daj Pan żyć normalnie Lodzianom .

  Marek (gość)

  ...czy to nie ten Markiewicz, który w polszmacie prowadził "Bumerang"?
  Ludzie nie przerażajcie mnie!

  tubylec (gość)

  Czy prawica nie ma już żadnych poważnych kandydatów?

  Prezydentem musi być samorządowiec, gospodarz a nie trzecio- czy czwartoligowy przegrany polityk.

  Albo wynajmijmy prezydenta Rzeszowa lub Gdyni.. ;-)

  lam (gość)

  Popierani przez ZChN ,partię ,której założyciel i działacz (ojciec Romana Giertycha) obalił teorię Darwina przy pomocy smoka wawelskiego!!! BUHAHAHA Chroń nas Panie przed takimi ludzmi!!

  łodzianin (gość)

  Najbardziej pracowity chyba w złodziejstwie i ustawianiu przetargów, powinna zająć się nim prokuratura, ale teraz w łódzkim PO rządzi frakcja Grabarczyka i ma za silne plecy żeby Sadzyński coś przeciw niemu ruszył. Cała nadzieja, że wybiorą Jońskiego, wtedy cała ta hołota zostanie dokładnie rozliczona z tego co wyrabiali.

  K11 (gość)

  Najbardziej pracowity z wiceprezydentów, samorządowiec z krwi i kości, takiego nam potrzeba prezydenta, a nie polityka, który myśli o karierze w warszawce.

  łodzianin (gość)

  Tomaszewski szujo, nie masz prawa moralnego kandydować na prezydenta, ty i Kropa zrobiliście z tego miasta bagno, mam nadzieje, że dobiorą się wam do skóry. Banda złodziei, ledwo udało się go od koryta odciągnąć to już chce wracać, takich ludzi powinno się rugować z życia publicznego.

  łodzianka (gość)

  Panie prezydencie nie ma pan wyjścia musi pan kandydować bo inaczej po łodzi za chwilę nie bedzie śladu