(© filmweb)

Od marca w łódzkim planetarium w EC1 wyświetlany będzie film "Pink Floyd The Wall". To rockowe arcydzieło będzie można podziwiać w niezwykłym kinie sferycznym.

W ponad godzinnym pokazie "The Wall", który będzie prezentowany w łódzkim EC1, będziemy mieli okazję usłyszeć utwory ze słynnej płyty połączone ze specjalnie przygotowanymi wizualizacjami.

Będzie widowisko muzyczne, łączące grę kolorów, abstrakcyjnych kształtów i figur geometrycznych z obrazami ilustrującymi jeden z najbardziej znanych albumów koncepcyjnych w historii rocka - tytułowy „The Wall” grupy Pink Floyd.

Album ten uznawany jest za wybitne dzieło popkultury i na jego podstawie powstały już sztuki teatralne, musicale, czy słynny film Alana Parkera z 1982 r.

W 2011 r. łodzianie mieli okazję usłyszeć tę muzykę na żywo, podczas koncertów Rogera Watersa w Atlas Arenie („The Wall LIVE”).

Teraz natomiast będzie można zobaczyć niezwykłe widowisko w wersji fulldome w trakcie specjalnych pokazów w Planetarium EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Wyjątkowe doznania wizualne jakie towarzyszą muzyce, stanowią z nią nierozerwalną całość i gwarantują niezapomniane przeżycie. Jest to gratka zarówno dla miłośników twórczości Pink Floyd, jak również koneserów rocka.

Pokaz „The Wall” jest przeznaczony dla widzów od 16 roku życia.

Będzie można go oglądać w piątki, soboty i niedziele, w następujące dni: 4.03, 5.03, 6.03, 11.03, 12.03, 13.03, 18.03, 19.03, 20.03 o godzinie 20:00.

Miejsca należy rezerwować na stronie: www.planetariumec1.pl

Koncert w Scenografii
Fanów Pink Floyd na pewno ucieszy wiadomość, że w niedzielę (6 marca), w łódzkim klubie Scenografia odbędzie się koncert "Pink Floyd Story", krakowskiego zespołu Another. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną największe przeboje zespołu w kolejności chronologicznej, od najwcześniejszych po ostatnie albumy grupy. Another Pink Floyd zagrają w Łodzi po raz trzeci. Bilety na wydarzenie są dostępne w Salonach Empik i MediaMarkt w całej Polsce.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!