(© Jarosław Kosmatka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci ukarali lub pouczyli kilkadziesiąt osób w czasie akcji "Niechronieni", w której chodziło o zwrócenie uwagi na zachowanie pieszych na drogach. Przyłapano tez kilkunastu kierowców, którzy narażali pieszych na niebezpieczeństwo.

Przez trzy dni akcji policjanci pouczyli lub ukarali mandatami 46 pieszych, którzy przechodzili przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Jest to wykroczenie, za które grozi mandat w wysokości 50 zł. Taka sama kara przewidziana jest w taryfikatorze mandatów za przechodzenie przez ulicę na czerwonym świetle. Mimo związanego z tym ryzyka, zrobiło tak 11 osób.

Więcej: Piesi ryzykują życiem na łódzkich ulicach [ZDJĘCIA]

Czytaj także

  Komentarze (11)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Hana (gość)

  i bardzo dobrze!!! bo łażą jak święte krowy i nie patrzą czy auto da rade wyhamować tylko pakują swe 4 litery prosto pod koła a potem czyja wina - kierowcy bo nie ustąpił pierszeństwa. Sama jestem i kierowcą i pieszym więc życzę wszystkim WYOBRAŹNI NIE TYLKO ZA KÓŁKIEM!!!

  PEPE (gość)

  KOLEJNE POTWIERDZENIE, ŻE BRUKOWIEC EXPRESS TO TOTALNA CHAŁA!!!
  ART. 92&1 Kw.- niestosowanie się do znaków i sygnałów.
  Przejście przez jezdnię, gdy sygnalizator S - 5 nadaje kolor czerwony.
  Zgodnie z taryfikatorem ustawodawca przewidział mandat karny 100 złotych!!!!!
  NIE WPROWADZAJCIE LUDZI W BŁĄD!!!!!!!!

  Vincent Rostowski napuścił teraz Policję Obywatelską (gość)

  na pieszych, by podreperować dziurawy budżet?
  By żyło się lepiej! By żyło się lepiej wszystkim !

  zniesmaczony (gość)

  redakcja powinna sie doksztalcic, albo przestudiowac dokladnie taryfikator !!!! bo wypisuje bzdury i wprowadza w blad czytelnikow !!!

  jj (gość)

  za przejscie na czerwonym swietle dostałem 100zł i jescze policjant mówił, że kiedyś było 250zł więc nie wiem skad szanowna redakcja ma informacje, że jest 50zł!!!

  Młody wykształcony (gość)

  Dziwna zależność - im kto starszy tym bardziej mu się śpieszy. Zwłaszcza tym za starym na uczelnię albo pracę gdzie mogliby się spóźnić

  Piesi ryzykują życiem na chodnikach. (gość)

  No bo jeśli nie potrąci ich rowerzysta, to zawsze znajdzie się chętna kobieta za kierownicą. Artykuł powyżej.