Żużlowiec Orła Piotr Dym jest zadowolony z wyniku tego wyścigu Żużlowiec Orła Piotr Dym jest zadowolony z wyniku tego wyścigu

Żużlowiec Orła Piotr Dym jest zadowolony z wyniku tego wyścigu (© fot. Krzysztof Szymczak )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od planowego, wysokiego zwycięstwa rozpoczęli walkę w fazie finałowej drugiej ligi żużlowcy Orła Łódź. W niedzielę na swoim torze przy ul. 6 Sierpnia zdeklasowali Kolejarza Rawicz, potwierdzając, że są głównymi faworytami do awansu.

Początek nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia, bo w pierwszym wyścigu Wiktor Gołubowskij okazał się szybszy nie tylko od Marcina Jędrzejewskiego, ale i Freddiego Erikssona. Z dziewięciu następnych wyścigów łodzianie siedem wygrali podwójnie, a dwa zremisowali, więc prowadzenie gospodarzy 44:16 nie pozostawiało gościom złudzeń.

Niezwykła rzecz stała się w wyścigu 11., gdy Freddie Eriksson i Piotr Dym zdobyli zaledwie punkt. W akcie zemsty cztery ostatnie biegi łodzianie wygrali po 5:1 i osiągnęli kolejne wysokie zwycięstwo.

Reprezentujący Polskę Rune Holta wygrał w Malilli Grand Prix Skandynawii, siódmą eliminację indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Drugie miejsce zajął Australijczyk Jason Crump, a trzecie Tomasz Gollob, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw spadł Jarosław Hampel, który odpadł w półfinale. Trzeci jest Crump, a na czwarte miejsce awansował Holta. Kolejny turniej odbędzie się 28 sierpnia w Chorwackiej miejscowości Gorican.

Orzeł Łódź - Kolejarz Rawicz 65:25

Orzeł: Jacek Rempała 15 (3,3,3,3,3), Marcin Jędrzejewski 12 (2,3,3,2,2), Piotr Dym 12 (3,3,3,0,3), Łukasz Jankowski 11 (2,2,2,3,2), Linus Ekloef 7 (3,2,2), Freddie Eriksson 6 (1,2,2,1), Mateusz Kowalczyk 2 (2,t,w).

Kolejarz: Wiktor Gołubowskij 7 (3,1,1,2,0), Alan Marcinkowski 6 (w,0,1,3,1,1), Marcin Sekula 4 (1,1,1,0,1), Tobiasz Musielak 3 (u,2,0,1), Marcin Nowaczyk 2 (0,0,2,w), Tomasz Łukaszewicz 2 (1,1,0,0), Marek Łozowicki 1 (1,0)

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kibic (gość)

Żużlowcy Orła jak zawsze pokazali klasę. Freddie Eriksson "gryzł" owal, świetnie jak zawsze Rempała, Dym i Jankowski. Pozytywnie zaskoczył Linus. Mateusz Kowalczyk bardzo chciał ale to nie był jego dzień. Sędzia trochę dziwny, niedecyzyjny za długo trzymał taśmę. Nowy spiker musi sporo potrenować :)