Drużyna siatkarek Organika Budowlani pojawiła się we wtorek w nowych strojach włoskiej firmy "Marcon", oczywiście w biało-niebieskich barwach. Logo "Marcon" będzie w tym sezonie na koszulkach i dresach łódzkich ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Drużyna siatkarek Organika Budowlani pojawiła się we wtorek w nowych strojach włoskiej firmy "Marcon", oczywiście w biało-niebieskich barwach. Logo "Marcon" będzie w tym sezonie na koszulkach i dresach łódzkich siatkarek obok logo Organiki i emblematu klubowego Budowlanych.

- Drużyna w komplecie, budżet dopięty, przygotowania w toku, optymizm na twarzach, więc tylko grać - mówi menedżer Marcin Chudzik. - Na pewno mamy ciekawy, perspektywiczny zespół.

Humory dopisywały siatkarkom. Widać, że dobrze czują się w zespole nowe z Brazylijką Michelą Teixeirą, która najpóźniej dołączyła do koleżanek.

- Nie mówię dobrze po polsku - powiedziała Michela... poprawną polszczyzną. - Jestem od niedawna w drużynie, nie poznałam jeszcze wszystkich koleżanek, ale bardzo się cieszę, że trafiłam do Łodzi. Czuję, że możemy daleko zajść w lidze.

- Zespół pnie się rewelacyjnie w górę, od trzeciej ligi i to był jeden z argumentów, który skłonił mnie do związania się z Łodzią - dodała Dominika Koczorowska. - Ambitne, fajne dziewczyny, fajni trenerzy i bliżej domu, bo pochodzę z poznańskiego.

Już w czwartek na zgrupowanie szerokiej kadry trenera Jerzego Matlaka wyjeżdża Katarzyna Zaroślińska, która walczy o miejsce w drużynie na łódzkie mistrzostwa Europy. Ostatnio trenowała pod okiem asystenta Adama Grabowskiego, a oprócz niej kandydatkami na zmienniczkę atakującej Joanny Kaczor są Katarzyna Wellna i Natalia Bamber.

- Szansa jest, choć konkurentki bardzo mocne - mówi Zaroślińska. - Jeśli trener Matlak mnie nie wybierze do składu, to od razu będę mogła skoncentrować się na przygotowaniach drużyny klubowej. Łódź bardzo mi się podoba, jest tu perspektywiczny klub i trener, z którym pracowałam i którego cenię.

Trenera Wiesława Popika poprosiliśmy o ocenę przygotowań. - W Kielnarowej wykonaliśmy wszystko, co sobie założyliśmy - mówi Popik. - Chcemy grać dobrą, skuteczną siatkówkę. Naszym atutem powinna być jedność zespołu, a z elementów technicznych przyjęcie zagrywki, bo mamy Texeirę i Gosię Niemczyk.

Kapitan zespołu Małgorzata Niemczyk trenuje na pełnych obrotach, a to znak, że i w tym sezonie pomoże koleżankom, choć sama jeszcze nie składa takiej deklaracji. - O drużynie więcej będzie można powiedzieć, jak wejdziemy w kolejną fazę przygotowań - powiedziała Niemczyk. - Zobaczymy, jak zespół walczy, jakie jest zaangażowanie w poszczególne elementy gry, jak reaguje na rozmaite sytuacje boiskowe.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!