Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. W 2018 roku najpopularniejsze licea i technika w Łodzi - na tydzień przed końcem rekrutacji - wybraliśmy dzięki danym z elektronicznego systemu naboru, który jest prowadzony przez samorząd.

Trzecioklasiści z gimnazjów korzystają z tego systemu od 21 maja. Do 20 czerwca powinni oni wskazać z jego użyciem klasy w trzech placówkach spośród: liceów ogólnokształcących, techników oraz branżówek, do których chcieliby trafić po wakacjach - w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej szkoły.

Układając naszą listę we wtorek (12 czerwca) wzięliśmy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia z pierwszej preferencji. Zobacz w kolejnych slajdach naszej galerii, które licea i technika znalazły się wśród piętnastu obecnie najpopularniejszych szkół ponadgimnazjalnych.

PRZEJDŹ DO GALERII I SPRAWDŹ RANKINGPrezentowane szkoły mają już powyżej 110 kandydatów (z pierwszej preferencji). Branżówki (przed rozpoczęciem rządowej reformy edukacji zwane zawodówkami) nie są w stanie zbliżyć się do tego poziomu.

O tym, do której szkoły dostaną się kandydaci, zadecyduje w dużej mierze wynik z kwietniowego egzaminu gimnazjalnego.

Każdy kandydat może zdobyć 200 punktów rekrutacyjnych (w tym połowę właśnie za egzamin, a resztę za oceny przeliczone na punkty ze świadectwa na koniec trzeciej klasy gimnazjum oraz za szczególne osiągnięcia: sportowe, artystyczne czy w konkursach przedmiotowych).

Jeśli wszystkie wytypowane placówki odrzucą kandydata, bierze on udział w „dogrywce” naboru. Jednak w niej oferta liceów i techników jest już bardzo przebrana.

Nasz ranking na pewno zainteresuje także nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi. Jeśli rekrutacja zapowiada się dobrze, pewnie po wakacjach pracy w macierzystej placówce dla nich nie zabraknie. A jeśli idzie kiepsko...

Liceum

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pieczarka (gość)

W tym rankingu to prawie cały czas są licea... I po co to promować? Nie od dziś wiadomo że humany to tumany