Firma Mosty-Łódź wybuduje Trasę Górna, czyli małą obwodnicę łączącą ulice Pabianicką i Rzgowską

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do końca 2011 r. wykonawca ma zakończyć projektowanie, trasa powinna być gotowa do końca 2013 r. Wykonawca poinformował, że zarówno projektowanie, jak i budowa obu etapów, czyli odcinków Pabianicka-Paradna i Paradna-Rzgowska będą się odbywały równolegle. Trasa będzie dwupasmowa, aby w przyszłości mogła być doprowadzona do węzła autostradowego. Inwestycja ma kosztować 421 mln zł, połowę wyłoży Unia Europejska.

We wtorek władze Łodzi dostały pismo z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z informacją, że wniosek o dofinansowanie budowy Trasy Górna został wysłany do Komisji Europejskiej do ostatecznej akceptacji.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    333D (gość)

    Mapka o tym jak przez 30 lat zmieniały się koncepcje trasy górna www.andrzej-bak.net/gorna01.GIF a na dalszych podstronach mapki obrazujące głupotę osób decydujących o infrastrukturze w naszym regionie i a nawet całym kraju.