Ministerstwo Sprawiedliwości zaczyna pracę nad wprowadzeniem dozoru elektronicznego dla chuliganów ukaranych zakazem stadionowym.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mieliby oni zakładać specjalne obroże, dzięki którym zlokalizowanie ich podczas meczów nie byłoby problemem. O inicjatywie tej poinformował minister Krzysztof Kwiatkowski podczas konferencji w łódzkim magistracie.

- Wpadłem na ten pomysł pod wpływem ostatnich wydarzeń w Bydgoszczy - mówił Kwiatkowski. Przypomnijmy, że w środę podczas meczu z Widzewem kibice Zawiszy Bydgoszcz zdemolowali swój stadion, a łodzianie nie pozostali im dłużni. Kwiatkowski nie sprecyzował, czy pseudokibic miałby nosić obrożę nieustannie, czy np. tylko w czasie sezonu.

Minister ogłosił też, że projekt ustawy zakazującej ukrytych reklam dopalaczy, opartych na skojarzeniach, został właśnie przegłosowany przez rząd i trafi do Sejmu.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Łodzianin (gość)

  i w obrożę powinien być wbudowany paralizator. i jak taki kibol z domu się ruszy na 5 metrów to po zabawie.

  zubr (gość)

  Dziennikarze na każdym kroku naginają fakty tak aby się lepiej czytało a często opisywanych wydarzeń nawet nie widzieli. Polskie ministerstwo zaczyna pracę? Zapewne dwa lata po Euro będą już ekspertyzy (oczywiście jak najdroższe i robione tylko przez zaprzyjaźnione firmy) i będzie można przystąpić do działania. Obroże, zakaz reklamowania legalnych produktów? Politycy tracą czas na takie bzdury - sejm to pewnie puści, a gdy już wejdzie to w życie to ktoś zaskarży to do Trybunału Konstytucyjnego, a ten z kolei stwierdzi że ustawa jest niezgodna z konstytucją. Politycy powinni odstawić to czym na co dzień zapewniają sobie takie fazy i zejść na ziemię.