Wzdłuż ul

Wzdłuż ul. Poznańskiej drzew rośnie dużo, niektóre z nich zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. (© fot. Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lokatorzy domów przy ul. Poznańskiej na Górnej z lękiem spoglądają na wyginające się we wszystkie strony drzewa rosnące wzdłuż ulicy.

Tak jest przy każdym silniejszym podmuchu wiatru, a zwłaszcza podczas burz, których tego lata nie brakuje. W trakcie jednej z ostatnich potężny konar złamał się i zerwał kabel telekomunikacyjny. Wcześniej odłamana gałąź uszkodziła dach jednego z domów.

Mieszkańcy twierdzą, że można by tego uniknąć, gdyby miejskie służby nie puszczały mimo uszu ich próśb i zadbały o przycięcie drzew.

- To cud, że podczas ostatniej burzy nikomu nic się nie stało - mówi Katarzyna Wolanin, mieszkająca pod numerem 42. - Tym chodnikiem, na który runął konar, kilka minut później wracała z pracy sąsiadka.

Tomasz Klimczak, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi obiecuje, że pracownicy ZDiT skontrolują do końca tego tygodnia stan drzew przy ul. Poznańskiej i jeżeli uznają go za niepokojący, wystąpią o pozwolenie na przycinkę do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!