Mechniczny szykuje się do skoku

Mechniczny szykuje się do skoku (© fot. Jakub Pokora)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Politechnice Łódzkiej od ponad roku trwa realizacja projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 (Oś Priorytetowa: V - Infrastruktura Społeczna, Działanie: V.3 - Infrastruktura Edukacyjna), zatytułowanego "Dostosowanie infrastruktury edukacyjnej Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej do prognozowanych potrzeb i oczekiwań rynku pracy województwa łódzkiego poprzez zakup wyposażenia przeznaczonego do nowoczesnych metod nauczania".

Projekt realizowany przez Wydział Mechaniczny PŁ dofinansowany został przez Unię kwotą ponad 5 899 tys. zł, co stanowi 85% całkowitych wydatków. Realizacja projektu zakończy się w marcu 2011 r. Główny cel to podniesienie poziomu wykształcenia, wprowadzenie nowoczesnych form, a tym samym przyciągnięcie większej liczby maturzystów na studia stacjonarne. Studenci już na uczelni będą mieli możliwość praktycznego wdrożenia się do stosowania najnowszych technologii w zakresie komputerowego wspomagania przygotowania produkcji, projektowania i programowania obrabiarek, robotów oraz nowoczesnych napędów elektrycznych.

Na uczelni poprawiona zostanie także organizacja i warunki kształcenia, dzięki zwiększeniu liczby laboratoriów, stanowisk dydaktycznych i lepszemu wykorzystaniu powierzchni pomieszczeń dydaktycznych.

W ramach projektu przewidziano również szkolenia dla pracowników dydaktycznych w zakresie obsługi nowych urządzeń. Doposażenie pracowni pozwoli na praktyczne kształcenie studentów, tak by po opuszczeniu murów uczelni byli w pełni przygotowani do pracy w najnowocześniejszych zakładach i laboratoriach.

Dzięki zakupionym urządzeniom oraz komputerom studenci będą mogli w sposób optymalny opanować programowanie i obsługę maszyn. Na przykład w Pracowni Inżynierii Odwrotnej oraz Szybkiego Prototypowania możliwe będzie prowadzenie zajęć w zakresie szybkiego tworzenia modeli komputerowych istniejących realnie obiektów fizycznych przy wykorzystaniu tzw. skanerów przestrzennych.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!