Małą obwodnicę Łodzi będą tworzyły dwie nowe drogi: ulica Konstytucyjna oraz przedłużenie Trasy Górna. Mieszkańcy Łodzi będą konsultować przebieg nowych ulic podczas spotkania 29 listopada o godz. 17 w Urzędzie Miasta Łodzi w Dużej Sali Obrad. 30 listopada omawiane będą warianty przebiegu nowego odcinka Trasy Górnej, który ma biec od Rzgowskiej do Kalinowskiego.

Dzięki ulicy Konstytucyjnej będzie można szybko przejechać z północy na południe Łodzi. Drogowcy przedstawią mieszkańcom Łodzi dwa warianty przebiegu nowej ulicy Konstytucyjnej. Konstytucyjna ma zostać poprowadzona od Strykowskiej do al. Ofiar Terroryzmu i krzyżować z nowym odcinkiem Trasy Górna. Konstytucyjna ma biec przez Bałuty, Widzew oraz Górną. Zostanie poprowadzona m.in. przez Radiostację, Zarzew, Komorniki, Nowe Górki.

W pierwszym wariancie Konstytucyjną z al. Ofiar Terroryzmu łączy nowy odcinek Śląskiej. W drugim wariancie Konstytucyjna z al. Ofiar Terroryzmu zostałaby połączona poprzez Tomaszowską.

Propozycja przedłużenia Trasy Górna w pierwszym i drugim wariancie zakłada jeden węzeł dla Trasy Górnej, nowej Konstytucyjnej i ul. Nowe Górki. W trzeciej opcji Konstytucyjna jest poprowadzona przed ulicą Nowe Górki. Tylko w tym wariancie przewidywane są wyburzenia budynków przy ul. Bronisin 52.

Źródło: Debata o małej obwodnicy Łodzi

Komentarze (36)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

msg (gość)

Co za obłuda!!! nikt nie chce stać w korkach, ale jak nowa droga ma przechodzić obok czyjegoś domu,to już jest zamach na jego spokój. Ja mieszkam przy ul. Gojawiczyńskiej i mimo, że tędy ma przebiegać Konstytucyjna, to nie mogę się jej doczekać. Po prostu mam dość przejazdów na północ Łodzi lub z północy na południe, które trwają często ponad godzinę.

Olin (gość)

Cwaniaczki chcie przesunąć drogę innym łodzianom, mimo, iż tamci kupując mieszkania i działki w planach takije drogi nie mieli.
Jako mieszkaniec pomorskiej nie zgadzam się na rządy cwaniaczków.

Łodzianin (gość)

FIKCYJNE KONSULTACJE Z MIESZKAŃCAMI Forum w TVP: stowarzyszenia mieszkańców i radni oraz przedstawiciele ZDIT. http://www.youtube.com/watch?v=HiQductibZ0

KONSULTACJE (gość)

Konsultacje dotyczące przebiegu całej projektowanej Trasy Konstytucyjna odbędą się w terminie: 13 marca (środa) w godz. 16-20 w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi.
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/771381,beda-konsultacje-w-sprawie-budowy-ulicy-konstytucyjnej,id,t.html

A to zastanawiające... (gość)

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,13265628,Sobotnia_wycinka_drzew_przy_Fabrycznym___ZDJECIA_.html

"Wdzięczni" mieszkańcy (gość) (łodziak)

A my żądamy zaniechania durnych pomysłów z ubiegłego wieku, zachowania zieleni i spokoju, prowokatorze z urzędu.
http://www.fakt.pl/lodzianie-zadaja-ponownych-konsultacji-w-sprawie-przebiegu-trasy-Konstytucyjnej,artykuly,192081,1.html
Mieszkańcy protestujcie i opamiętajcie o wszystkich genialnych decydentach w czasie wyborów!

To zastanawiające (gość)

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,13265628,Sobotnia_wycinka_drzew_przy_Fabrycznym___ZDJECIA_.html

Lodowa do remontu zamiast TIR-ów pod oknami (gość)

Cudowne pomysły naszych władz, które przecież chcą naszego dobra - nie udało się z tramwajem przez środek Widzewa, to zróbmy im trasę szybkiego ruchu pod oknami na Zarzewie, po co im odpoczynek i cisza, mają pracować i płacić podatki, cieszyć się, że nikt ich o zdanie nie pyta. Otacza ich za mało dużych ulic - Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Rydza, Tatrzańska, Lodowa - wszystko jeszcze o kilka metrów za daleko. Niech mają pod samymi oknami spaliny i smród i niech się cieszą, że dzieci z Majowego czy Piwnika do szkoły będą chodzić naokoło, przez dwupoziomowe skrzyżowanie...

Zarzew (gość)

Totalną głupotą jest robić przelotową ulicę na Zarzewie, która ma być częścią Konstytucyjnej, będzie przebiegać dosłownie tuż pod oknami mieszkańców. Można wykorzystać i wyremontować biegnącą tuż obok planowanej ul. Lodową, na której nie ma żadnych budynków mieszkalnych. Jest bardzo dużo miejsca na jakieś rondo czy dobrze oznakowane skrzyżowanie łączące zjazd z Górnej z Dąbrowskiego, Puszkina, Lodową i Tomaszowską. To byłoby sensowniejsze, zwłaszcza w kontekście planowanej spalarni, która ma być między Lodową a Puszkina. Władze musiałyby jednak ruszyć tyłki, pomyśleć trochę, a pewnie byłoby to tańsze niż rycie prze środek osiedla zjazdu z Dąbrowskiego. Może choć raz ktoś z decydentów, zamiast opierać się na starych planach, ruszyłby się i obejrzał, jak wygląda to osiedle, jak mały jest pas jest pomiędzy blokami, który stanowi jedyną oazę spokoju dla mieszkańców tuż przy parku w środku osiedla. Zarzew jest otoczony przelotówkami - Śmigłego-Rydza, Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, linia kolejowa. Zostawcie mieszkańcom ostatni przesmyk ciszy i wykorzystajcie Lodową, przecież ruch miał być wyprowadzony z miasta, a nie przesuwany nieco dalej! Przecież mieszkańcy tego osiedla też mają prawo spać, odpoczywać, oddychać!

Jurek (gość)

W pełnym zakresie zgadzam się z opinią, że Panowie Kwiatkowski ( złotousty ) i Godson niewiele dla Łodzi robią ..........................

maciek (gość)

A mnie fascynuje czy ZDit szykuje np. projekty w transport szynowy - linie tramwajowe, modernizacja tworzenie nowych. Nowy budżet UE będzie nastawiony na ograniczenie piniędzy na drogi na rzecz transportu ekologicznego i szynowego. wtedy pewnie okaże się, ze znowu nasz ZDiT został z reką w nocniku i ze sterta projektów drogowych na które pieniędzy nie będzie. I znów okaze się, ze nie skorzystamy z pieniędzy bo ZDiT zaspal. Niech Pani Prezydent sie temu jak najszybciej przyjrzy.