Krzysztof Makowski, były wojewoda i wicemarszałek

Krzysztof Makowski, były wojewoda i wicemarszałek (© fot. archiwum/Paweł Nowak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Łódzki SLD już w przyszłą sobotę na konwencji wybierze swego kandydata na prezydenta Łodzi.

Na razie żadne koło nie wystawiło oficjalnych rekomendacji, za to wpływają rekomendacje dla kandydatów kół na radnych miejskich i sejmiku. Oficjalnie, przy błyskach fleszy, swą kampanię zainaugurował tylko Krzysztof Makowski, radny sejmiku. Jednak problematyczna jest sprawa rekomendacji, którą miało wystawić mu jego macierzyste koło Widzew "Stary". Jak twierdzi Marian Andrzejczak, szef "Starego", koło... nie dało Makowskiemu rekomendacji do startu do sejmiku. Według nieoficjalnych informacji, Makowski przepadł stosunkiem głosów 23 do zera.

- Nie chcę zdradzać żadnych cyfr, powiem tylko, że przegrał dość zdecydowanie - mówi przewodniczący Andrzejczak.

Tymczasem sam Makowski twierdzi, że powód do rozpoczęcia kampanii miał, bo i rekomendację dostał.

- Głosowano ją w czerwcu - opowiada Makowski. - Potem wyjechałem na urlop, pod moją nieobecność koło zebrało się raz jeszcze i znów głosowało moją kandydaturę. Nie odpuszczę tego, sprawę rozstrzygnie zarząd krajowy.

Makowski sprawy komentować nie chce. Wiadomo, że łódzkiemu SLD z nim nie po drodze. Nie poparł referendum w sprawie odwołania Jerzego Kropiwnickiego, potem stracił fotel szefa SLD w Łódzkiem i szefa klubu Lewica w sejmiku. Sojuszem rządzi teraz wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński. Według nieoficjalnych sygnałów płynących z SLD, Joński chce startować nie tylko na prezydenta Łodzi, ale także do sejmiku, bo Sojusz będzie miał tam większą zdolność koalicyjną niż w Radzie Miejskiej. Stąd niektórzy z członków partii sądzą, że zamieszanie wokół rekomendacji Makowskiego to efekt lęku o wynik wyborczy, bo Makowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków w Łodzi. Są też tacy, którzy tę interpretację wkładają między bajki, bo po referendum i objęciu wiceprezydentury miasta to Joński jest lepszą marką niż Makowski.

Tymczasem do zarządu miejskiego SLD trafiły już rekomendacje kół dla innych kandydatów na radnych. Otrzymali je głównie obecni radni Grzegorz Matuszak, Władysław Skwarka, Małgorzata Niewiadomska- Cudak, Tomasz Trela i Mieczysław Teodorczyk, który wystartuje do sejmiku, oraz debiutant Piotr Bors.

Czytaj także

  Komentarze (43)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  dr (gość)

  ..i najgorsza złodziejska KLIKA w Łodzi, to bieda, syf i bezrobocie, to non-stop AFERY! ! ! do dziś straszą budynki które nie dokończono bo łapówek żądali z SLD, łącznie z IKEĄ którą dr Kropiwnicki dokończył!!!! NIE GŁOSUJ NA SLD w Łodzi NIGDY ! ! !

  "observer" (gość)

  Ogarnij się trochę za nim coś wypocisz. A pacanów poszukaj wśród swoich znajomych. Nie byłem faszystą natomiast postkomunistą jest Makowski i taka jest prawda.

  oko (gość)

  z tego co wiem Kornelówkę wczesniej miał Domżał ten od Irish Pubu i Cabaretu, teraz ma ją ktoś inny, a Makowski jest tam od zarządzania. Przedszkola tam wg mojej wiedzy nie ma. A że uczy się tam moja córka to chyba jednak coś wiem na ten temat.

  gosc (gość)

  Panie Makowski a szkołę z przedszkolem tzw. ,,Kornelówkę,, to dostał Pan od Kropiwnickiego tak na piękne oczy ?

  "observer" (gość)

  Ciągle ci sami,te same gęby Makowski Skwarka Matuszak i inni byli postkomuniści którzy za nic nierobienie co najwyżej pierdzenie w stołek pobierają jako radni spore pieniądze. Takich nieudaczników i leserów powinniśmy odwołać w najbliższych wyborach.

  Łodzianka (gość)

  Nigdy nie głosuję na SLD, ale gdybym miała wybierać pomiedzy Makowskim a Joński , głosowałabym na Makowskiego. Wypowiada się na tematy,które mam nadzieję że zna.Podoba mi się kandydatura Pana Teodorczyka.

  taki sobie ludzik (gość)

  odszedł jego patron Miller, to i Makoś powinien odejść. Nic dobrego nie zrobił, więc dobrze ,że SLD czyści szeregi.

  dla sld (gość)

  Bors i Trela - nieudacznicy, którzy bez pleców partyjnych nie znaleźli by pracy nawet jako parkingowi. To tylko przykład miernot którym Joński zapewnił intratne posadki.

  marycha (gość)

  Makowski super gość. Proponuje spojrzeć dla odmiany na stronę Jońskiego: http://www.dariuszjonski.pl/index.php?str=7, zakładka praca zawodowa, nie ma się czym aparatczyk pochwalić bo tylko dzięki politycznym koneksjom ma pracę. ŻAŁOSNE jacy ludzie dochodzą do władzy.

  ... (gość)

  Makowski jest ok, jedyny porządny gość w tym całym załganym towarzystwie z SLD z Jońskim, Bergerem i resztą szumowin na czele Jedyne co potrafią to ciągnąć kasę, nie wystarczy dieta radnych, trzeba jeszcze z miejskich spółek kasę wyprowadzać. Radni powinni mieć zakaz pełnienia innych stanowisk !!!

  dr zoitberg (gość)

  Nawet mi się zrobiło trochę szkoda Pana Makowskiego jak go kumpel z Partii wyrolował jak był na wczasach:D ledwo wyjechał z Łodzi na chwile to go odwołał. No ale Pinokio garnie się do władzy nawet po trupach więc się nie dziwie, że tak go wyrolował. Jeśli chodzi o lsd to i tak Pan Makowski jest najmniej toksyczny z całej listy powyżej.

  gość (gość)

  marta napisał:

  w przeciwieństwie do Jońskiego nie kazał nikomu zatrudniać w miejskich spółkach szwagierek, bardzo poukładny i normalny facet o lewicowych poglądach.  Otóż to, bo to jest polityk a nie politykier i karierowicz jak Joński i jego kolesie. Makowski ma masz moje poparcie.