Przybory szkolne przekazać można w marketach, albo bezpośrednio w siedzibie PCK

Przybory szkolne przekazać można w marketach, albo bezpośrednio w siedzibie PCK. (© Grzegorz Gałasiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od piątku do niedzieli łódzki PCK zbierać będzie przybory szkolne w ramach akcji "Wyprawka dla żaka". Akcja prowadzona będzie w hipermarketach.

Przekazane wolontariuszom PCK przybory szkolne trafić maja do uczniów z najbiedniejszych łódzkich rodzin. Zbiórka obejmuje artykuły szkolne takie jak: zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, mazaki, plastelinę, bloki rysunkowe, nożyczki, gumki do ścierania, cyrkle itp.

W zeszłym roku, dzięki ofiarności łodzian, przybory szkolne dostało 2300 uczniów.

Od piątku do niedzieli wolontariuszy PCK będzie można spotkać w następujących sklepach:

- piątek, sobota i niedziela Carrefour ul. Kolumny, Real-Tulipan ul. Piłsudskiego,

- sobota i niedziela E. Leclerc, Real Manufaktura

godzinach od 10.00 do 20.00, natomiast w piątek w godzinach: 15.00 - 20.00.

Dary zbierane są nadal także w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi ul. Piotrkowska 203/205 od godziny 8:00- 20:00.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Marysia (gość)

  Ja też korzystam z karty bo niestety ale te wydatki mnie przerastają, wydaje mi się, że korzystanie z karty jest bezpieczniejsze i szybsze niż kredyt, ale trzeba się pilnować, bo niestety zadłużyć się to nie problem

  Zośka (gość)

  bardzo to przykre, że na zakup szkolnej wyprawki często po porostu brakuje pieniędzy. Tym bardziej, że każdy rodzic wie, że tak naprawdę to nie są wszystkie wydatki, bo nasza pociecha zaraz przyniesie kolejną listę - co do kupić, za co zapłacić. Ja od dwóch lat robię zakupy na kartę kredytową. Szukam promocji i sukcesywnie kompletuję wszystko dla syna. Moim zdaniem w tym przypadku to chyba lepsze niż kredyt. Pozostawiam do rozważenia.

  telimena (gość)

  u mnie tak zle nie jest, nie bede musiala isc do PCK po przybory dla dzieci, ale zastanawiam sie nad jakis kredytem na wyprawke, bo gotowki nie mam az tyle, a slysze wsrod kolezanek ze tak sobie radza z wyprawka dla dzieci

  Danuta (gość)

  Wstyd,że rząd polski-PO,który pobiera bardzo wysokie podatki od obywateli,nie potrafi z podatków zaspokoić podstawowych potrzeb nielicznych,najmłodszych i najbiedniejszych obywateli!Okazuje się konieczna,na takie niezbedne potrzeby,zbiórka PCK!!