Daniel Baum, malarz i graficiarz z Łodzi, pomalował deskę kitesurfingową Sir Richarda Bransona. Brytyjski miliarder znany jest z charytatywnej działalności i ekstrawaganckiego stylu bycia.

- Praca nad deską trwała w sumie 25 godzin. Musiało się udać za pierwszym razem, bo nie było czasu na poprawki - opowiada Baum.

Dzięki temu, że po malowaniu aerografem deska kitesurfingowa pokryta została ceramicznym lakierem bezbarwnym, który jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, Branson będzie mógł na niej pływać po wszystkich morzach i oceanach świata.

- Na desce namalowałem samego Bransona i kosmos. Jego sylwetka jest na tle księżyca - mówi Baum.

Baum jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie pracuje jako rysownik w branży reklamowej. Dodatkowo maluje obrazy i prowadzi pracownię aerografu.

Do jego dokonań należy praca z Pauliną Królikowską nad komiksem w alfabecie Braille'a. Jest to pierwszy komiks integrujący czytelników widzących i niewidomych.

Więcej zdjęć: Graficiarz z Łodzi pomalował deskę miliardera [ZDJĘCIA]

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    ech (gość)

    Pan Janek zainstalował wczoraj sedes u klienta. Poproszę o relację ze zdjęciami, wywiad i notkę biograficzną.