Rozgrywająca Neli Paszewa to aktualna mistrzyni Bułgarii

Rozgrywająca Neli Paszewa to aktualna mistrzyni Bułgarii (© fot. Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kilka dni temu Polska Liga Koszykówki Kobiet dała zgodę na występy w Ford Germaz Ekstraklasie dziesięciu drużynom, w tym beniaminkowi MUKS Widzew.

Pozostałe kluby musiały uzupełnić dokumentację.

W czwartek pozytywnie przeszedł weryfikację wniosek stowarzyszenia ŁKS Basket Women. Zespół, który tak jak w ostatnich latach będzie występować pod firmą ŁKS Siemens AGD, może więc bez żadnych przeszkód formalnych występować w ekstraklasie. PLKK rozwiała wątpliwości, dotyczące sprawy Anji Grgin. ŁKS rozwiązał z nią kontrakt w trakcie ubiegłego sezonu z uwagi na to, że obniżyła swój poziom sportowy i była nieprzydatna dla drużyny. Chorwatka domaga się jednak pieniędzy od klubu.

Podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego przygotowują się sezonu na obiektach przy al. Unii. Z drużyną trenują Bułgarki Neli Paszewa i Cwietomila Petrowa. Wkrótce zespół mogą wzmocnić kolejne zawodniczki. Zanim 1 września przyleci Amerykanka Andrea Walker (196 cm wzrostu), w Łodzi pojawią się inne kandydatki. W niedzielę przyjedzie z Czech reprezentantka kraju do lat 20, która może grać jako rzucający obrońca lub skrzydłowa, a więc na pozycjach 2 i 3. Na poniedziałkowym treningu będzie również mierząca 190 cm Serbka.

- Wydaje mi się, że z tych kandydatek wybiorę zawodniczki na miarę naszych oczekiwań - mówi trener Trześniewski.

Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    rf (gość)

    Mirek, zostań tylko managerem, zostaw trenerkę za sobą i zatrudnij jakiegoś fachowca, zajmij się tym w czym jesteś na prawdę dobry czyli na 100% nie trenowaniem a znów będziemy w czołówce kraju...