Uchwała o likwidacji miejskiej instytucji kultury Miasto Dialogu, która organizowała dotychczas Festiwal Dialogu Czterech Kultur, ma stanąć na środowej sesji łódzkiej rady.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Miasto Dialogu powstało na podstawie porozumienia Urzędu Miasta Łodzi z Fundacją Dialogu Czterech Kultur. Maciej Rakowski, przewodniczący komisji kultury, zapowiedział we wtorek, że klub lewicy poprze uchwałę.

- Nie mamy wątpliwości, iż dla uporządkowania sytuacji, likwidacja tej instytucji, zwłaszcza wobec braku woli współpracy ze strony fundacji, jest konieczna - wyjaśniał Maciej Rakowski. - Jednak naszym zdaniem, uchwała powinna zostać podjęta przed wakacjami.

Zgodnie z przepisami, proces likwidacji instytucji trwa sześć miesięcy od momentu ogłoszenia takiego zamiaru. Oznacza to, że środki na utrzymanie instytucji trzeba będzie uwzględnić jeszcze w przyszłorocznym budżecie, a w tym kosztowała ona miasto 1 milion 700 tysięcy złotych.

Na sesji radni zajmą się także uchwałą dotyczącą utworzenia instytucji kultury Centrum Dialogu.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  inny (gość)

  Ku..wa! koniec z rozpieprzaniem moich pieniędzy z podatków .Radni nich mnie nie uszczęśliwiają kolejnym bobem.Niech pracują jako radni społecznie a ich decyzje niech będą rozliczane materialnie

  Jes (gość)

  z jego nieskończenie głęboką kieszenią. udało się też wypieprzyć Miasto Dialogu - czyli mamusia płaci córeczce z miejskich pieniędzy czy jakoś odwrotnie...
  KULTURA TO TO MOŻE JEST - ALE W DUPIE Z KULTURĄ KTÓRA JEST TYLKO PO TO ABY SAMI SWOI DOILI KASĘ Z NASZYCH PODATKÓW.

  gość (gość)

  Przecież to oczywiste, każdy to zrozumie.Likwidujemy Miasto Dialogu a w to miejsce tworzymy Centrum Dialogu i obsadzamy swoimi ludźmi.
  A tak na marginesie, czy w naszym mieście uchowała sie jeszcze jakaś duża impreza kulturalna, czy wszystko udało się zniszczyć?

  Więcej na temat: