ŁALS: Siódma kolejka rozgrywek XVIII edycji

Kamil Ignatowski
W dniu 22.11.2014 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się siódma kolejka rozgrywek XVIII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W minionej kolejce odbyły się ostatnie spotkania pierwszej rundy sezonu zasadniczego. Na półmetku rywalizacji o pierwsze cztery lokaty dające możliwość gry o medale w rundzie play-off, we wszystkich ligach zarysowali się faworyci.

Najbardziej wyrównana walka toczy się w II lidze mężczyzn, gdzie właściwie wszystkie zespoły mają aspiracje i nie tracą nadziei na wysokie miejsce. Ciekawie przedstawia się walka o fotel lidera Ekstraklasy kobiet oraz I B ligi mężczyzn, w których pierwsze trzy zespoły dzielą pojedyncze punkty lub nawet zwycięskie sety. Najrówniejszą formę prezentują natomiast drugoligowy Team Spiryt oraz trzecioligowa Energia, które to dwa zespoły jeszcze nie przegrały w tym sezonie choćby seta i w przekonujący sposób prowadzą w swoich ligach.

W Ekstraklasie kobiet coraz lepsza dyspozycja siatkarek Jutrzenki Bychlew. Po nienajlepszym początku sezonu, drużyna ta na półmetku rundy zasadniczej nabiera pewności siebie, a przekonujące zwycięstwo 3:0 nad Wyborowymi pozwoliło wyprzedzić właśnie ten zespół w klasyfikacji i realnie myśleć o pogoni za uciekającą pierwszą trójką. Z pozostałych pojedynków zwycięsko, zgodnie z planem, wychodziły drużyny wyżej sklasyfikowane. Lider tabeli, zespół Cashmire (wcześniej 10 Shoots) pewnie w trzech setach pokonał Dzikusy II, natomiast No Name oraz SportEkspert wywalczyły trzy punkty po czterosetowych spotkaniach przeciwko Fuks Sulejów oraz Dream Team.

Swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnotowali siatkarze ze Rzgowa. Spotkanie drużyn zajmujących ostatnie dwie lokaty Ekstraklasy mężczyzn dostarczyło wiele emocji, a zwycięzcę poznaliśmy dopiero po rozgrywce tie-break’owej, w której lepiej spisali się zawodnicy Sokoła pokonując SEW Eurodrive. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu zespoły te zamieniły się miejscami w tabeli.

Bardzo ciekawie, a momentami zaskakująco przebiegało spotkanie pomiędzy Iskrą, a TA-NO. Pierwsze dwa sety w samych końcówkach padły łupem siatkarzy tej drugiej drużyny. Jednak trzeci set to popis Iskry i bardzo pewne zwycięstwo, które dawało nadzieję na odwrócenie losów pojedynku. W czwartej partii ponownie do głosu doszedł zespół TA-NO i kiedy na tablicy wyników widniał wynik 20:14 wydawało się, że będzie to ostatnia partia spotkania. Jednak walka do końca, a także niefortunne błędy ustawienia przeciwników, dały szanse Iskrze na wyrównanie spotkania, które to siatkarze tej drużyny skrzętnie wykorzystali doprowadzając do piątej partii. Znane siatkarskie porzekadło mówiące kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3 tym razem nie sprawdziło się i po emocjonującej końcówce spotkania to jednak zawodnicy TA-NO ostatecznie zwycięsko schodzili z parkietu. Niespodziewanie szybkie spotkanie, jak na pojedynek ubiegłorocznych finalistów, zaprezentowały drużyny Superaty oraz PGE Obrót. Coraz lepszą dyspozycję potwierdzili mistrzowie z Superaty, którzy bardzo pewnie triumfowali w trzech setach.

W siódmej kolejce I ligi kobiet naprzeciw siebie stanęły drużyny reprezentujące dwa Zespoły Szkół Ogólnokształcących. Swoje pierwsze punkty zanotowały siatkarki grające pod opieką trenera Marcina Polińskiego, czyli ZSO 4, które pokonało ZSO 8 w trzech setach. Również jedynie trzy sety obserwowaliśmy w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu pomiędzy drużynami ze środka tabeli, które przed tym spotkaniem dzielił jedynie punkt różnicy, czyli Stal Głowno oraz Serwo f.i.n.e. Siatkarki z Głowna dzięki temu zwycięstwu oraz porażce Energi z liderującymi Dzikusami I (0:3), awansowały na trzecie miejsce.

W tylko dwóch rozegranych pojedynkach I A ligi mężczyzn faworyci nie zawiedli. Otwierający tabele Bejłocz nie pozostawił złudzeń Lozametowi na wywalczenie choćby punktu w tym spotkaniu i pewnie zwyciężył 3:0. Również trzy setowy mecz rozegrali siatkarze ze Zgierza, którzy po zwycięstwie nad AMC awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Dużą niespodziankę sprawili zawodnicy Juniora, którzy przystąpili do rywalizacji z zasiadającym na fotelu lidera I B ligi mężczyzn Fuksem Sulejów pewni swoich umiejętności i szans na rozstrzygnięcie tej potyczki zwycięsko. Pozytywne nastawienie zdecydowanie się opłaciło, a styl w jakim Junior triumfował (3:0) na pewno jest wart podkreślenia. Niespodzianki nie było natomiast w spotkaniu wicelidera tabeli, drużyny Koluszki z zamykającą tabelę Społeczną Akademią Nauk zakończonego w trzech setach na korzyść tych pierwszych. Punkt straciła zaś Szkoła Gortata, która wygrała 3:1 mecz przeciwko Starszakom.

Sensacyjnie zakończyła się rywalizacja wicelidera II ligi mężczyzn –New Team, przeciwko przedostatniej drużynie ZWiK. Jak dotąd dobrze spisujący się siatkarze New Team na półmetku sezonu zasadniczego odnotowali pewnego rodzaju „zadyszkę”, która skutkowała niespodziewaną porażką 1:3. Dzięki cennym trzem punktom w spotkaniu ze znacznie wyżej notowanym zespołem ZWiK przesunął się w tabeli na piątą lokatę. Punktami podzieliły się natomiast drużyny Volley Team oraz Febrisanu, których mecz zakończył się remisem 2:2.

W III lidze mężczyzn dopiero w siódmej kolejce spotkań przyszedł czas na pojedynek na szczycie tabeli, w którym naprzeciw siebie stanęły dwie niepokonane jak dotąd drużyny czyli CentiNet oraz Energia. Ci którzy szykowali się na „siatkarską wojnę” zapewne doznali sporego rozczarowania, gdyż bardzo skuteczna Energia na niewiele pozwoliła swoim przeciwnikom i w przekonujący sposób zwyciężyła spotkanie 3:0 utrzymując tym samym wspaniałą serię sześciu wygranych spotkań bez straty seta.

Na następną kolejkę rozgrywek zapraszamy 29.11.2014 tradycyjnie do Szkoły Podstawowej nr 205 w godz. 8-18. Szczegóły pod adresem: www.siatka-lodzkie.org