Trzej lubelscy studenci kręcą film. Będzie można go oglądać pod koniec września w Centrum Kultury. Michał Mierzwa, Łukasz Miciuk i Jacek Skałecki studiują różne kierunki na różnych uczelniach, ale łączy ich pasja do ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trzej lubelscy studenci kręcą film. Będzie można go oglądać pod koniec września w Centrum Kultury.

Michał Mierzwa, Łukasz Miciuk i Jacek Skałecki studiują różne kierunki na różnych uczelniach, ale łączy ich pasja do kina polskiego lat siedemdziesiątych i twórczość czeskiego autora Milana Kundery. Fragmenty jego opowiadania "Nikt się nie będzie śmiał" zaprezentowało około piętnastu chętnych, którzy przyszli na wczorajszy casting. - To bardzo fajne zajęcie na wakacje, mam nadzieję, że się uda - mówiła jeszcze podenerwowana Anna Moza, studentka polonistyki, gdy zamknęła za sobą drzwi do sali przesłuchań.

Młodzi reżyserzy mają ambitne zamierzenia, chcą połączyć dramat z komedią i filmem psychologicznym. - Interesu-je nas tzw. kino moralnego niepokoju - opowiada Łukasz Miciuk. - Nasz film będzie amatorski, ale mamy nadzieję, że uda się stworzyć oryginalny klimat.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!