Już w najbliższa niedziele (14 listopada) w Wytwórni wystąpi Armia. Będzie to finałowy koncert Tygodnia Patriotycznego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nowoczesna, niezwykle sprawna technicznie, w pełni zawodowa. W żadnym razie nie mówię tu o naszym polskim wojsku, a o wyspecjalizowanej w szerzeniu punk rockowego zamętu zespole - Armia. Poznaniacy znani są z bardzo żywiołowych koncertów. Panowie supportowali uznane firmy światowego rocka, takie jak: Killing Joke i New Model Army. Brali udział w kilku znaczących festiwalach, zarówno tych w kraju jak i zagranicą.

Ich działalność koncertową dokumentują albumy: Exodus, Soul Side Story, Koncert na 20-lecie, a także Przystanek Woodstock 2004. Zespół zadebiutował w 1988 roku wydawnictwem "Armia". Do tej pory ukazało się 10 studyjnych płyt. Dużo szumu w muzycznej prasie zrobiły dwie ostatnie propozycje - "Der Prozess" i "Freak" (oba albumy wydane w 2009 roku). Pierwszy z nich utrzymany jest w estetyce klasycznych dla zespołu płyt. Utwory z drugiego albumu mogą okazać się wielkim zaskoczeniem dla starszych fanów. "Freak" to płyta eklektyczna, "rozstrzelona" stylistycznie, wytaczająca jakby nowy kierunek rozwoju dla formacji dowodzonej przez Tomasza Budzyńskiego. Dużo na niej psychodelii, nie mało też jazzowych rozwiązań. Oczywiście na koncercie nie zabraknie kompozycji "starszej daty", tych pochodzący z krążków takich jak: "Legenda", czy "Czas i byt". Przed zespołem, jako support wystąpi łódzka rockowy formacja Maszyny. Bilety w przedsprzedaży: do kupienia między innymi w Strefie biletów (ul. Piotrkowska 59) w cenie 25 zł w dniu koncertu 30 zł. Start o godzinie 20.

PROGRAM TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO

Tydzień Patriotyczny wystartował 7 listopada i potrwa 14 listopada. Jest to seria wydarzeń dla łodzian, których wspólnym mianownikiem jest nowoczesny patriotyzm:

- Gra miejska - "Pomarańczowa Niepodległość" - 12.11.2010, godz. 11.00, Stary Rynek w Łodzi

- Otwarcie Parku im. Olgi i Andrzeja Małkowskich na Olechowie - 13.11.2010, godz. 11.00, róg ulic Hetmańskiej i Odnowiciela

- Bal Patriotyczny - 13.11.2010, godz. 18.30, ul. Wierzbowa 51Czytaj także:
- Łodż: Mamy najdłuższą flagę w Polsc
e
- Święto Odzyskania Niepodległości w Łodzi [zdjęcia]Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!

Zobacz też na MM Łódź

Wybory samorządowe 2010


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!