Nowy cennik w strefach parkowania w Łodzi

Nowy cennik w strefach parkowania w Łodzi (© Tomasz Frączek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od grudnia w Łodzi poszerzy się strefa płatnego parkowania. Od poniedziałku obowiązuje nowy cennik w strefach płatnego parkowania w Łodzi. Pierwsze pół godziny parkowania kosztuje 1,5 zł; pierwsza godzina postoju 3 zł a druga 3,6 zł. Mariusz Bogacz, kierownik łódzkiego oddziału City Parking Group i zarazem radny miejski tłumaczy, że uchwała Rady Miejskiej o podwyżce cen za parkowanie w Łodzi zaczęła obowiązywać od soboty.

O zmianach opłat za parkowanie w Łodzi Zarząd Dróg i Transportu przygotowywał kierowców już w czwartek i piątek wkładając za wycieraczki aut informacje dotyczące wzrostu opłat za parkowanie. Przyklejał je również na parkomatach.

Na początku grudnia zostanie poszerzona strefa płatnego parkowania. Mariusz Bogacz informuje, że w grudniu w strefie będzie o 93 parkomaty więcej. Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do parkomatów na Wróblewskiego, Politechniki i Stefanowskiego.

Nie wiadomo czy w strefie znajdzie się Jaracza na odcinku od Wschodniej do Sterlinga. Radni w sierpniu wyłączyli ten odcinek ze strefy płatnego parkowania. ZDiT wyliczył, że rezygnując z parkomatów na odcinku od Wschodniej do Sterlinga, straci ponad 135 tys. zł. Dlatego sprawa włączenia ul. Jaracza do płatnej strefy powróci na najbliższej sesji.

Nowe stawki za parkowanie

pierwsze pół godziny - 1,5 zł
pierwsza godzina - 3 zł
druga godzina - 3,6 zł
trzecia godzina - 4,3 zł
czwarta i każda kolejna godzina - 3 zł
bilet parkingowy za jeden dzień - 25 zł
abonament parkingowy miesięczny - 190 zł
abonament parkingowy roczny - 1200 zł
abonament dla mieszkańca strefy (zameldowany) - 120 zł za każdy samochód

W Łodzi powiększą strefę płatnego parkowania. Ile Łódź planuje zarobić na kierowcach?

Drożeje parkowanie w Łodzi [SPRAWDŹ, ILE!]

Czytaj także

  Komentarze (39)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Jurek (gość) (KOWAN58)

  Karta parkingowa służy tylko i wyłącznie do wystawiania na kopercie dla osób niepełnosprawnych. Natomiast abonament (jeśli masz orzeczenie o niepełnosprawności, idziesz z tym do zarządu dróg i tam pokazujesz i wyrabiasz za darmo) dla osób niepełnosrpawnych zostaje wydawany chyba na 3 lata

  KOWAN58 (gość)

  Jestem osobą niepełnosprawną ( amputacja nogi ) i mam europejską kartę parkingową . Czy gdzieś będę musiał płacić za parkowanie ?

  POLAK (gość)

  obstawili Barlicki parkomatami żeby nas wykończyć to celowa robota,zniszczyć polskich kupców markety to wizytówka Łodzi dlatego to miasto umiera.ALE ZAPAMIĘTAMY TO PRZY WYBORACH

  Student PŁ (gość)

  Czy to miasto jest takie biedne że musi szukać pieniędzy w kieszeniach studentów? Chcąc nie chcąc na stefanowskiego nic nie ma poza lodowiskiem i politechniką... Nigdy więcej takich rządów... Złodzieje!

  takitam (gość)

  @ cyklista Dzięki min. mojej pracy przy wykorzystaniu "blachosmroda" do środowiska emitowane jest już dobre 30 tys. ton co2 rocznie mniej, a mimo to jest ci ciepło w pupkę i masz jak pisać swoje idiotyzmy. Kto tu jest cieniasem, cieniasie? Przez takich lewaków jak ty, którzy wiedzą co dla ludzi jest lepsze i wymuszają by inni postępowali zgodnie z ich ideologią, a nie ze zdrowym rozsądkiem bo inaczej będzie wrogiem, marginesem i wyrzutkiem społeczeństwa, wstyd mi jeździć po mieście rowerem, bo ludzie wtedy patrzą na mnie jak na jednego z was. Bardzo lubię ten pojazd i jak mogę to z niego korzystam, lecz nie lubię jak ktoś mówi mi jak mam odwozić dziecko do przedszkola, bo to nie jego zakichany interes. Tacy jak ty już spowodowali większe trucie środowiska rtęcią ze świetlówek, bo zbyt wcześnie wymusili głupią dyrektywę, a wystarczało poczekać parę lat na rozwój czystszej i bardziej efektywnej technologii LED.

  cyklista (gość) (takitam)

  A co za problem zawieźć dziecko do szkoły i jechać do pracy komunikacją miejską (do wyboru są tramwaje i autobusy). Ale rowerem możesz już jechać do pracy jak nie odwozisz dziecka, po zakupy też (chyba słyszałeś o bagażniku lub o przyczepce rowerowej). Poza tym dlaczego dziecko uczyć ułomności - czym skorupka za młodu ... od małego dzieciak powinien być uczony korzystania z roweru. Przez takich cieniasów jak ty cierpi środowisko i ludzie którzy wdychają smrody z aut. A jak będziesz częściej jeżdził rowerem to się nie spocisz i nie zmęczysz - samo zdrowie:-)

  takitam (gość)

  Rozumiem, że szanowni forumowi lewacy każą mi odwieźć dziecko pięć kilometrów do przedszkola rowerem (dziękuję za dostępność przedszkoli dla młodszych dzieci, chyba jednak ilość homoseksualistów nie przyrasta zgodnie z prognozami, na podstawie których je pozamykano) by potem 10 km drałować do pracy w centrum, po pracy znowu 10 km po dziecko i 5 km do domu, potem 15 km na dokładnie drugi koniec miasta, wsadzić chorego ojca na ramę i zawieźć do lekarza, oczywiście prywatnie w innej dzielnicy, bo państwowo to dawno bym go odwiedzał ze zniczem na wszystkich świętych, przytaszczyć dla rodziców i dla siebie zakupy - dobre 30 kg co parę dni. Pomijam fakt że "blachosmród" jest dla mnie jednym z narzędzi pracy, tam gdzie muszę bywać nie dociera komunikacja publiczna, nie ma też gdzie się umyć po kilkudziesięciu km rowerkiem, zresztą długo bym nie popracował pół dnia bezsensownie pedałując. Jak widzicie szanowni lewacy, nie każdy może wymyślać jak by tu jeszcze bardziej upodlić życie innym i spędzać czas na wymuszaniu swoich chorych idei. Załóżcie rodziny - takie które podtrzymują ciągłość gatunku ludzkiego, popracujcie nad czymś konstruktywnym, lub choć nie szkodzącym innym i popatrzcie czy gdzieś nie ma kogoś bardziej potrzebującego waszej pomocy niż ok. 10 km warstwa powietrza zwana troposferą.

  Do lewakow (gość)

  Jak ja lubie rozjezdzac lewakow na 2 kolkach....oj jak ja lubie nagle hamowac jadac pietryna i lubie patrzec w lusterko jak taki jeden z drugim waginoscpetyk na 2 kolkach ze sluchawkami w uszach wjezdza mi w bagaznik...oj jak lubie..a potem odszkodowanko coprawda ciezko sciagnac z takiego pytonga kase ale daje rade..Jak ja lubie patzec na was kochajacy inaczej jakimi jestescie bezmozgami ...oj jak lubie

  chytry 2 razy traci (gość)

  zapłacą albo nie zapłacą - przeniosą się do centrów handlowych gdzie można wszystko kupic i załatwić. A POtem bezradni zaczną łabędzi śpiew że centrum upada, że POdatków coraz mniej, że ludzie się wyprowadzają a zostaje żulernia

  precz z bandą rudego (gość)

  to jest skuu...two 50%!!!!!! podwyżki!!!! banda rudego skutecznie wykańcza naród.

  Lam (gość) (szczerze)

  Szczerze to ja mam wyj...ne na Ciebie . Różnica między nami polega na tym,że ja bardzo czynnie działam w sprawie powrotu Piotrkowskiej do dawnej świetności i ulicznego ruchu. A ty możesz poszczekać. P.S. uważaj jak jeżdzisz po przejściach dla pieszych. W myśl nowych przepisów można Ciebie rozjechać i to z Twojej winy !

  adam (gość) (Lam)

  Przecież tam jest ruch samochodowy tylko nie dla zwykłego mieszkańca. W tej chwili to nie jest żaden deptak bo środkiem nie da się spacerować. Jak chcemy ratować w jakimś stopniu tą ulicę to powinien być bezwzględny zakaz wjazdu tak jak w innych miastach a nie co 5 metrów taxi, pod hotelami wypasione fury i co kilka minut przejeżdża ochrona czy policja (niech patrolują pieszo a nie wożą się całą zmianę). Bez takich zmian wymiana kostki i posadzenie nowych drzewek nic nie da bo nadal będzie to zwykła ulica.