12 zł kosztuje wypożyczenie na tydzień, 1,20 zł na godzinę, a 100 zł na cały rok miejskiego roweru w... Krakowie. Niestety, do Łodzi ten wygodny system korzystania z jednośladów jeszcze nie dotarł.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
12 zł kosztuje wypożyczenie na tydzień, 1,20 zł na godzinę, a 100 zł na cały rok miejskiego roweru w... Krakowie.

Niestety, do Łodzi ten wygodny system korzystania z jednośladów jeszcze nie dotarł. Choć jak zapewniają urzędnicy z Zarządu Dróg i Transportu, być może w przyszłym roku łodzianie również będą mogli wypożyczać miejskie bicykle.

- W tym roku chcemy jeszcze ogłosić przetarg i wyłonić firmę, która w 2010 roku wprowadziłaby system w Łodzi - usłyszeliśmy w biurze prasowym ZDiT.

Oby się to wreszcie ziściło, bo jeszcze w ubiegłym roku słyszeliśmy głosy urzędników, że w 2009 roku ma być już w Łodzi tysiąc jednośladów, a docelowo do 2010 roku 2 razy więcej.

W Krakowie miejskie rowery są bardzo popularne. Są cykliści, którzy w jednym miesiącu wypożyczają rower ponad 100 razy, by szybko i sprawnie przemieścić się z jednej dzielnicy do drugiej.

Aby wypożyczyć rower, najpierw należy zarejestrować się na stronie internetowej. Następnie wpłaca się kaucję, która w razie rezygnacji klienta wraca do jego kieszeni. Ostatnim elementem potrzebnym do wyjechania rowerem jest wykupienie abonamentu.

Podobne systemy z powodzeniem działają w takich miastach, jak Barcelona, Paryż czy Lyon.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: