Kończy się budowa drogi do Starej Wsi koło Przedborza, gdzie Polski Związek Karate Tradycyjnego buduje Japońskie Centrum Sztuk Walki "Dojo-Stara Wieś". W październiku, gdy dojdzie do oddania ośrodka, do Starej Wsi przyjadą premierzy Polski i Japonii na jubileusz 90. rocznicy nawiązania kontaktów między tymi państwami.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gmina buduje drogę przez wieś, od drogi powiatowej do samego ośrodka. Jej część została wyłożona kostką brukową.

- Zrobiliśmy prawie 3,5 kilometra drogi. Na około 500 metrach położyliśmy bruk, na pozostałej części asfalt. Do wykonania mamy jeszcze tylko prace kosmetyczne, m.in. zjazdy do gospodarstw - mówi Miłosz Naczyński, burmistrz Przedborza.

Droga kosztowała ok. 1,7 mln zł, z pieniędzy unijnych gmina pozyskała ponad 1,3 mln zł.

Gmina ma nadzieję, że starostwu uda się wyremontować drogę od Przedborza do Starej Wsi. Jak zapewnia starosta Jerzy Kaczmarek, w tej sprawie prowadzone są rozmowy w kilku ministerstwach. Decyzja na razie nie zapadła.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!