(© pixabay.com)

Kampania informacyjna "Uwaga, dziecko cierpi. Nie pozwól na to!" to nowy projekt Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, realizowany wspólnie ze Społeczną Akademią Nauk. Celem kampanii jest uwrażliwienie mieszkańców Łodzi na krzywdę dzieci spotykających się na co dzień z agresją.

Podejrzewasz, że za ścianą Twojego mieszkania dzieciom może dziać się krzywda? Czy byłeś wiadkiem przemocy wobec najmłodszych? Akcja "Uwaga, dziecko cierpi. Nie pozwól na to!" ma nauczyć mieszkańców naszego miasta reagować na bezkarne bestialstwo. Ma także wzmocnić komunikację pomiędzy mieszkańcami i policją; dzięki wczesnemu reagowaniu możemy uniknąć wielu niepotrzebnie wylanych, dziecięcych łez.

Dziś (17 lutego) odbyła się konferencja, w której udział wzięli m.in. Rzecznik Praw Dziecka, sędzia, prokurator, specjalista z zakresu medycyny sądowej, pracownicy naukowi, jak również pracownicy placówek pomocowych, interwencyjnych, pracownicy socjalni oraz policjanci. Problem przemocy omówiony został w kontekście działań pomocowych oraz obowiązujących procedur prawnych i współdziałanie z innymi podmiotami.

Zobacz też: "Jak kocha to poczeka", czyli walentynkowa akcja łódzkiej policji [ZDJĘCIA, FILM]

Przygotowane zostaną spoty informacyjne, które zobaczyć będziemy mogli w środkach masowego przekazu, środkach komunikacji publicznej, w mediach społecznościowych mające na celu dotarcie odbiorów, z apelem ,,UWAGA! DZIECKO CIERPI. NIE POZWÓL NA TO!”. Kampania obejmuje także spotkania skierowane do środowisk lokalnych propagujące działania Policji ukierunkowane na przeciwdziałanie przemocy w tym wobec dzieci.

Wierzymy, że nasze wspólne działania spowodują, iż potrzeby i prawa dzieci w Łodzi będą dostrzegane i respektowane, a reakcja społeczna na krzywdę osób małoletnich jeszcze bardziej skuteczna.

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    vle (gość)

    Uwrażliwić wypadałoby w pierwszej kolejności pracowników MOPS (Zgierz - z autopsji) i uzmysłowić im czym w ogóle jest przemoc - żeby konsultant ds. rodziny śmiał ci sie w twarz zajadając kiszone ogórki o 8:10 rano, takie rzeczy to tylko w Zgierzu? W dalszej kolejności natknęłam się na dzielnicowego, który zamiast przyjmować zawiadomienia o sprawcy przemocy - który jest narkomanem - człowiekiem chorym psychicznie - karanym wielokrotnie - jeżdzącym bez uprawnien do kierowania pojazdami - grożącym każdemu kto mu się sprzeciwi - i piorącym mózg własnemu kilkuletniemu dziecku - DZIELNICOWY tworzy własne notatki na przysłowiową GĘBĘ - zatajając prawdę oraz sugeruje zeby przedszkolanki skłonić by nie wydawały dziecka ojcu - POGRATULOWAĆ ZGIERSKIEJ policji - no ale jesli ktoś nie potrafi pisać słowa "kilka krotnie" - trudno mu się dziwić że nie zapisał MARIHUANA - mogło mu wyjść np "maria chujana" albo cos z tych rzeczy... współczuje obywatelom zgierskim, ciekawostka tak na marginesie... w tym miescie można być prezesem x2 mając komornika na karku za ponad 200.000 zl długu... bo się pan nakradł za młodu... heroina i inne bajery