Wycieczka do baru mlecznego

Wycieczka do baru mlecznego (© Andrzej Banas)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kulinarną wycieczkę po Łodzi zaczynamy przed akademikami PŁ. Po drugiej stronie al. Politechniki rozciąga się rząd parterowych pawilonów, wśród których najbardziej intensywny zapach pochodzi z baru z tanią chińszczyzną. Słowo "tania" oznacza ceny od 8 zł za dania z warzywami do kilkunastu złotych za potrawy z mięsem. Porcjami wydawanymi w pawilonach przy al. Politechniki na pewno można się najeść.

W drodze na Piotrkowską, nieopodal "Bombonierki", czyli hali, w której można pojeździć na łyżwach, napotkamy pierwszego przedstawiciela spośród punktów typu "noodle w pudle". Moda na jedzenie makaronów z sosami z kartonowego opakowania przyjechała do Łodzi z Warszawy w 2011 roku. Ceny zaczynają się od ok. 10 zł - porcje pozwalają się najeść, ale np. sos pomidorowy wyjdzie lepiej nawet przeciętnie uzdolnionemu studentowi.

Na Piotrkowskiej, patrząc przez pryzmat studenckiej kieszeni, kebaby rywalizują z belgijskimi frytkami, solidnie i ze smakiem można się najeść w większości pizzerii. Cena dużej neapolitany, powyżej 20 zł, powinna skłonić do zrzutki z kumplem, jeśli chcemy odmiany od gołąbków ze słoików przywiezionych z domu. Przy Pietrynie można też znaleźć restauracje wegetariańskie, gdzie za 20 zł najemy się np. meksykańską tortillą z warzywami, popijając robionymi na miejscu sokami czy zieloną herbatą. W okolicach Piotrkowskiej z banknotem 20 zł możemy również poszukać szczęścia w naleśnikarni.

Z zaspokojeniem głodu w Manufakturze student może mieć problem. Chyba że dostaje przyzwoite stypendium. Solidny obiad dla dwóch osób to rachune w granicach 100 zł, o ile nie poprzestaniemy na fast foodach.

* * * * *


W erze "przedsajgonkowej" studenci chętnie stołowali się w barach mlecznych. Te znikają, ale, aby poznać te klimaty, warto zajrzeć do baru przy ul. Zarzewskiej u zbiegu z ul. Rzgowską. Zamiast "menu", wita nas po prostu "jadłospis", w którym znajdziemy pyszne pierogi, gołąbki czy kotlety. Na "full" najemy się za kilkanaście złotych, ale za kilka dostaniemy zupę - pomidorową czy żurek.

Czytaj serwis specjalny: Studencka Łódź

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!