Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, przyjechał w czwartek do Łodzi. Wiceprezes Rady Ministrów wziął udział w gali wręczenia stypendiów dla szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej. Spotkał się też z rektorami wyższych uczelni.

Fundacja Politechniki Łódzkiej wręczyła swoje jednorazowe stypendia 10 studentom, którzy zwyciężyli w specjalnym konkursie, w którym musieli wykazać się m.in. działalnością w kołach naukowych, dorobkiem publikacyjnym, udziałem w konferencjach, uczestnictwem w projektach naukowo-badawczych, odbytymi praktykami i stażami, nagrodami i wyróżnieniami w konkursach oraz uzyskanymi certyfikaty. Nagrodzeni otrzymali po 5 tys. zł.

We wręczaniu czeków wziął udział Jarosław Gowin. Minister nauki i szkolnictwa wyższego chwalił Politechnikę Łódzką za właściwe proporcje liczby kadry dydaktycznej do liczby studentów. Jego resort uznaje za właściwą proporcję „1 dydaktyk do 12-13 studentów”. Od początku 2017 r. właśnie ta proporcja ma duży wpływ na dotacje od państwa dla uczelni.

Wcześniej Jarosława Gowina, gościł wojewoda Zbigniew Rau. Minister spotkał się u niego z rektorami wyższych uczelni w Łodzi.


ZOBACZ TEŻ: Jarosław Gowin o uczelniach i reformie emerytalnej

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  BOLO (gość) (ANTYPISIOR)

  Jaki twoja wklejka, wklejana już n! (silnia) razy ma związek z Jarosławem Gowinem? Wiesz że spamujesz i trolujesz? Wiesz, że zaśmiecasz forum? Wiesz że jesteś śmieciarzem?

  Zirytowany12 (gość)

  A może byście se zrobili takie urządzenie, że się wkłada wieczorem brudne ubrania a rano są czyste? Studenci, jezu.

  ANTYPISIOR (gość)

  Wojciech Jasiński, wieloletni przyjaciel i partyjny towarzysz Jarosława Kaczyńskiego, jako prezes Orlenu zarobił w 2016 roku ponad 1,7 mln złotych – informuje serwis Oko.press. To jednak nie wszystko, bo dodatkowo ma dostać za zeszły rok 1,6 mln złotych premii, a dzięki zasiadaniu w radzie nadzorczej PKO BP otrzyma jeszcze 100 tys. zł ekstra.