Na obiekcie Startu Brzeziny trenowali w piątek następców Ikera Casillasa i Cristiano Ronaldo. Młodych piłkarzy odwiedziliśmy podczas pierwszego dnia obozu sportowego, organizowanego przez Fundację Realu Madryt.

- Obozy Realu Madryt cieszą się niesłabnącą popularnością. Niedawno do stolicy Hiszpanii przyjechali na obóz podopieczni fundacji z 71 krajów. Centrum Madrytu zostało zablokowane - mówi założyciel Fundacji w Polsce Dominik Kropidłowski.

Na boisku Startu w Brzezinach i w Starym Folwarku w Tworzyjankach, gdzie zawodnicy nocują, nikt nie narzekał na frekwencję. - Mamy 65 dzieci w wieku od 7 do 17 lat - mówi Krzysztof Kaźmierczak, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Sportu, współpracującej z Fundacją Realu Madryt.

- Za nami już dwa obozy w Gdyni i Piszu, teraz bogatsi o doświadczenia pracujemy w Tworzyjankach. Celem campu jest zapewnienie zabawy dzieciom, które mogą trenować piłkę nożną w dobrych warunkach. Najmłodsi pracują ze szkoleniowcami z Hiszpanii i Polski.

Poza Hiszpanią Fundacja Realu Madryt organizowała obozy tylko w dwóch krajach: Anglii i Polsce. - Pozyskaliśmy zaufanie Fundacji Realu Madryt na tyle duże, że umożliwiono nam zorganizowanie campów w Polsce - dodaje Krzysztof Kaźmierczak. - Jaka jest idea campów? Generalnie są organizowane po to, by pozyskać fundusze na rozwój bezpłatnych szkół sportowych integracji społecznej. Prowadzą one treningi dla dzieci z rodzin biedniejszych, których nie stać na treningi w klubach. Nasza szkoła mieści się w Łodzi przy ul. Kadłubka. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje: www.freis.pl.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!